Úvod > Aktuality > Hrad Pernštejn je až do úterý turistům uzavřen, natačí tam filmaři
Hrad Pernštejn je až do úterý turistům uzavřen, natačí tam filmaři
">
Památky

Hrad Pernštejn je až do úterý turistům uzavřen, natačí tam filmaři

  • Vydáno3. srpna 2018
Státní hrad Pernštejn patří k nejnavštěvovanějším hradům v České republice a oblibu si získal také mezi filmaři. Právě ti jsou zde nyní v plné práci a hrad je proto pro veřejnost uzavřen. Návštěvníky opět přivítá v úterý 7. srpna 2018. Plánovaná akce pro děti "Hrad Pernštejn dětem", která se měla uskutečnit v neděli 5. 8. 2018 je zrušena.
Hrad PernštejnHrad Pernštejn je v období od 1. do 6. srpna 2018 z důvodu filmového natáčení uzavřen. Návštěvníky opět přivítá v úterý 7. srpna 2018. Plánovaná akce pro děti "Hrad Pernštejn dětem", která se měla uskutečnit v neděli 5. 8.2018 je bohužel zrušena.

Další termín, kdy bude hrad pro návštěvníky uzavřen je 6. až 13. září 2018, opět z důvodů filmového natáčení. Návštěvníkům, kteří plánovali v tyto termíny návštěvu hradu se správa hradu omlouvá a věří, že najdou jiný termín, případně zajedou na další památky v okolí, nejblíže je to na zámek Lysice a zámek Kunštát.
 

Pernštejn, sídlo rodu Pernštejnů i zkušený filmový herec

Hrad PernštejnJednou z nejvýznamnějších položek dědictví po slavném rodu pánů z Pernštejna je právě hrad, jehož jméno přijali za své. Na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Pernštejnové ve zhruba třistaletém stavebním vývoji vybudovali ze svého predikátního hradu velkolepé sídlo, rozkročené od strohého bergfritového hradu z konce 13. století pro raně renesanční magnátské sídlo s mohutným opevněním, které je pro mnohé generace moderní doby vzorem a měřítkem toho, jak vypadá středověký hrad.

RytířHrad Pernštejn je však i zkušeným hercem. Jeho atraktivní vzhled mu zajistil angažmá v mnoha filmech, celkem je jich v současné době na padesát. Spatřit ho můžete mimo jiné v těchto filmech, seriálech a pohádkách: Sedmero krkavců, Sůl nad zlato, Jak se budí princezny, Pták Ohnivák, Sen o krásné panně, Čert ví proč nebo v italském pohádkovém seriálu Princezna Fantaghiro. Setkáte se s ním i v Jakubiskově Bathory nebo hororu Upír Nosferatu. Pernštejn se mihnul i v Návštěvnících a v seriálu Dobrodružství kriminalistiky. Nedávno se zde natáčel také výpravný historický seriál Borgiové. Dále se objevil v historických filmech, například v Johance z Arku, ve filmu Alexandr Něvský, Zlatý věk Sedmihradska, V erbu lvice či Martin Luther. V klasických českých filmech ho poznáte v komedii Kam čert nemůže nebo v dramatu Případ pro začínajícího kata. Zajímavostí je, že úplně prvním filmem, který se na hradě točil, je snímek Ztratila se bílá paní, natáčený ještě za první republiky!
Pohádkový hrad Pernštejn

Pohádkový hrad Pernštejn

Jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů je hrad Pernštejn, který láká turisty ze širokého okolí. Na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika