Úvod > Aktuality > Kozákov ožije mistrovstvím světa v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge

Kozákov ožije mistrovstvím světa v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge

Vydáno 17. července 2019 Letní sporty
Na vrcholu Kozákov nedaleko Semil v Českém ráji proběhne od 17. do 20. července 2019 už 11. ročník oblíbené adrenalinové soutěže v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge. Představí se zde celkem dvě atraktivní závodní disciplíny: longboard a luge, který se jede vleže. Trať je oblíbená jak mez závodníky, tak mezi diváky pro rovné rychlé úseky které střídají pasáže s technickými zatáčkami, kde není o pády nouze.

Kozákov ChallengeZávod Kozákov Challenge je již tradičním vrcholem české downhillové sezóny. Kozákov Challenge nabízí divácky atraktivní závod, a to díky špičkovému obsazení těmi nejlepšími světovými jezdci a tratí, kde se střídají rychlé pasáže, kterými se závodníci doslova prořítí, s technickými serpentinami, které prověří schopnosti každého jezdce.

Trať je přibližně 2,5 km dlouhá. Začíná na samém vrcholu Kozákova a končí pod jeho úpatím ve vesnici Záhoří. Sestavuje se ze dvou rychlých úseků, kde závodníci dosahují rychlosti až 100 km/h, a prostředního úseku složeného z divácky atraktivních zatáček, kde o předjíždění a hlavně pády není nouze. Bude tedy rozhodně se na co dívat!


Přijďte fandit jezdcům

kozákov challengeO pořádnou podívanou se postarají čeští i světoví špičkoví jezdci! Nebude chybět evropská ani zámořská špička, včetně brazilského střelce Carla Paixäa, veterána Patricka Switzera nebo Emily Pross, první ženy, která vyhrála Open kategorii světového závodu.

Ve čtvrtek a pátek je od 14 do18 hodin na programu kvalifikace. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne vyhlášení vítězů a závěrečná párty. Nebude chybět ani sítotisková dílna, kde si můžete vyrobit vlastní oblečení s motivy Kozákov Challenge a longboardingu.

Rozhledna Kozákov a Riegrova chata v Českém ráji

Rozhledna Kozákov a Riegrova chata v Českém ráji

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata a od roku 1993 zde stojí kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

Vrch Kozákov v Českém ráji - v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Vrch Kozákov v Českém ráji - v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Nejvyšší horou Českého ráje a zároveň i Podkrkonoší je Kozákov (744 m n.m.). Tato melafyrová hora byla ve třetihorách činnou sopkou. V dutinách melafyru krystalizovala ložiska olivínu a dalších polodrahokamů.

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Českým rájem byla v druhé polovině devatenáctého století nazvána krajina, kde jsou přírodní hodnoty umocněny historickými památkami. O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí fakt, že se stal první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa (v roce 1955).