Úvod > Aktuality > Kouzlo podzimu zažijete na hradě Bouzově
Památky

Kouzlo podzimu zažijete na hradě Bouzově

  • Vydáno15. listopadu 2019
Hrad Bouzov připravil pro milovníky hradní romantiky speciální podzimní prohlídky hradu s názvem Kouzlo podzimu. Jedná se o několik prohlídek, které proběhnou v pátek 15. a v sobotu 16. listopadu 2019.
Hrad Bouzov na Olomoucku připravil ve dnech 15. a 16. listopadu 2019 speciální prohlídky při svíčkách. Zájemci se na ně mohou vypravit od 17:00 do 19:00 hodin. Během procházky listopadově naladěnými interiéry si prohlédnete podzimní aranžmá a dozvíte se spoustu zajímavého povídání. Na závěr vás ještě čeká speciální ochutnávka!

Pro velký zájem doporučujeme prohlídku rezervovat, a to na čísle 775 888 960. Vstupné bude stát dospělé 200 Kč a děti 140 Kč. Podvečerní zážitek pak můžete završit posezením v hradní krčmě, kde budou připraveny zvěřinové pokrmy.
Zimní prohlídky na hradě Bouzov

1.3.
31.3.
Zimní prohlídky na hradě Bouzov

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu.

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.

Další aktuality

Přehlídka filmové animace láká do Olomouce

Olomouc zažije faustovské procitnutí v podobě čtyřdenního festivalu současného umění a pohyblivého obrazu PAF Olomouc, který se koná ve dnech 1. až 4. prosince 2022. V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy v kulisách současného světa. Nejprominentnější součástí faustovského mýtu je metamorfóza, čili změna fyzického, psychického a duševního stavu jedince a společnosti. Právě metamorfóza protkává všechny hudební a vizuální performance, výstavy, projekce a workshopy. Na toto téma navazuje i série otázek, které mýtus podrobují zevrubné i hlubinné analýze.
Olomoucký kraj | Kultura

Expozice v tropickém skleníku v Olomouci můžete navštívit i v listopadu

Skleníky Flory Olomouc ve Smetanových sadech patří k největším v ČR. V palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku každou roční dobu raší, kvetou a přinášejí plody desítky nejexotičtějších druhů rostlin, proto jsou návštěvníkům přístupny – s vyjímkou zimních měsíců – téměř po celý rok. V listopadu je tu otevřeno o víkendech, vždy od 9:30 do 16:00 hod.
Olomoucký kraj | Příroda

Advent v Olomouci začne už v pátek

Vánoční trhy s bohatým kulturním programem již od pátku 18. listopadu oživí centrum města, ulice se rozezní vánočními koledami a náměstí se rozzáří duchem Vánoc. Vychutnat si tu můžete tradičně horký punč s pohledem na dominantu města a památku UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice. Vánoční trhy 2022 se v Olomouci konají od 18. 11. do 23. 12. 2022.
Olomoucký kraj | Zážitky

Šternberský hrad zve na martinské prohlídky s ochutnávkami

Na moravském hradě Šternberk se na rozdíl od většiny památek bude provázet i v měsíci listopadu. U příležitosti oslav svátku svatého Martina připravuje hrad speciální „Svatomartinské prohlídky“. Prohlídky se uskuteční v sobotu 12. listopadu 2022 od 10 do 15 hodin.
Olomoucký kraj | Památky