Úvod > Aktuality > Koutecký maraton otevře největší bikepark v Jeseníkách
Koutecký maraton otevře největší bikepark v Jeseníkách
">
Zimní sporty

Koutecký maraton otevře největší bikepark v Jeseníkách

  • Vydáno4. července 2011
Začátkem července bude dokončen v Koutech nad Desnou největší bikepark v Jeseníkách. Jako pozvánku k vyzkoušení nových tras se v sobotu 9. července uskuteční Koutecký bikemaraton, a závodníci tak dostanou jedinečnou příležitost závodit v nadmořské výšce 1100 metrů.
Závodníky čeká 50 kilometrů horským terénem a postupně nastoupají 1400 m. Trasa začíná na horní stanici šestisedačkové lanovky u větrných elektráren Dlouhé Stráně a poté pokračuje po zpevněných i lesních cestách, sjezdovce a přilehlém okolí až do cíle ve Skiareálu Kouty. Na 20. a 30. kilometru budou občerstvovací stanice.

Bikemaraton je určený pro bikery všech výkonnostních skupin, závodit se bude v kategoriích junioři a juniorky (do roč. nar. 1993), muži 1 a ženy 1 (1976-1994), muži 2 a ženy 2 (1961-1976), veteráni a veteránky (1961 a starší). Vyhlášena je také týmová soutěž tříčlenných družstev. Mezi prvním závodníky, kteří přislíbili účast na Kouteckém bikemaratonu je jezdec pražské Dukly a mistr Evropy na dráze Jan Dostál.

Trasa závodu povede po nejkrásnějších pasážích celého masivu v okolí horní nádrže Dlouhé Stráně. Sjezd do Koutů a následný průjezd prostorem cíle je veden po trati nově vybudovaného bikeparku, což otestuje kromě kondice i techniku závodníků.

K závodu je možné se přihlásit  přímo na místě v pátek 8. července od 17 do 20 hodin a v den závodu od 8 do 10 hodin. Start je naplánován na 11.30.

Areál Kouty – horské centrum zábavy a sportu

Areál Kouty – horské centrum zábavy a sportu

Neváhejte využít krásného počasí k návštěvě areálu Kouty, dojeďte k nám na kole, autem, vlakem, projděte se i s dětmi kouteckým lesním skanzenem, výborně se najezte v našich gastro zařízeních, zahrajte si bowling.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Další aktuality