Úvod > Aktuality > Na zámku Hluboká se konají mimořádné prohlídky Valdštejnského apartmá
Na zámku Hluboká se konají mimořádné prohlídky Valdštejnského apartmá
"> "> "> ">
Památky

Na zámku Hluboká se konají mimořádné prohlídky Valdštejnského apartmá

  • Vydáno27. srpna 2020
Od srpna až do začátku října 2020 jsou návštěvníkům na zámku Hluboká zpřístupněny, vůbec poprvé v zámecké historii, Valdštejnské pokoje. Jedná se o apartmá ve druhém patře zámku, která při návštěvách obývali členové rodu Valdštejnů. K vidění bude salon, ložnice a pokoj pro služebnou. Pokud se prohlídky u návštěvníků osvědčí, budou tyto prohlídky pokračovat i v příštím roce.

hlubokáValdštejnské apartmá ve druhém patře zámku Hluboká je v letošním roce vůbec poprvé zpřístupněno veřejnosti. Apartmá zahrnuje dva salony a jednu ložnici. V současné době slouží jako instalovaný depozitář mobiliárního fondu. Před zpřístupněním sice neprošel žádnou rekonstrukcí, avšak podle dochovaných inventářů byl v rámci možností vybaven původním zařízením. Jako přístup do apartmánu bylo vybráno tzv. mramorové schodiště, které rovněž není součástí žádné stávající prohlídkové trasy.

apartmá hlubokáValdštejnské apartmá je letos zpřístupněno v rámci projektu Valdštejnové – lvi ve službách císařů z dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Prohlídky vede kastelán, správkyně depozitáře nebo autorka libreta trasy. Prohlídky se konají ve dnech 27. 8., 28. 8. a 29. 8. V září pak 3. 9., 10. 9., 17. 9. a  23. 9. Poslední prohlídka bude 1. 10. 2020. Začátek je vždy ve 12:00, prohlídka trvá 50 minut.

Maximální počet ve skupině je 10 osob, doporučujeme proto předchozí rezervaci mailem (hluboka@npu.cz) nebo telefonicky (387 843 911). Příjemně strávené zámecké odpoledne je možno zakončit romantickou procházkou v zahradách.

Zámecký park a naučná stezka Hluboká

Zámecký park a naučná stezka Hluboká

Od poloviny dubna 2013 je v zámeckém parku v Hluboké nad Vltavou otevřena nová naučná stezka. Stezka má deset zastavení, na kterých se návštěvníci dozvědí zajímavosti z historie a současnosti krajinářského parku i kulturní krajiny Hlubocka.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálé expozice českého sochařství 20. století.

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.