Úvod > Aktuality > Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy
Zážitky

Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy

  • Vydáno24. května 2019
Letošní ročník Keramických trhů 2019 v Kostelci nad Černými lesy se uskuteční v sobotu 25. května na náměstí Smiřických. Příchozí se mohou těšit nejen na prodej keramiky, ale také na práci s hrnčířským kruhem, přehlídku řemesel či koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Hrnčířské trhy proběhnou zároveň také v Terapeutickém centru Modré dveře.
Sivek keramikaTradiční Keramický den a trhy se v Kostelci nad Černými lesy konají každým rokem na náměstí, a to poslední květnovou sobotu, letos můžete zavítat již na 31. ročník v sobotu 25. května 2019. Návštěvníky těchto velice oblíbených trhů potěší letos na 255 nejlepších českých tvůrců hrnčířské i klasické keramiky. Těšit se můžete na prodej keramiky českých i zahraničních autorů, točení na hrnčířském kruhu nebo si můžete zasoutěžit a vyhrát pěkné ceny. Po celý den budou trhy provázeny doprovodným programem.

Oficiální zahájení Keramického dne proběhne v 9:00 starostkou města Ing. Janou Havelkovou a křestem pamětní medaile k 530. výročí povýšení města. Během dne proběhnou vystoupení dětských pěveckých i tanečních sborů, mažoretky a kromě toho bude možné navštívit Vondráčkovu továrnu – muzeum keramiky, která se nachází naproti Černokosteleckému pivováru.

KeramikaV ten samý den se budou konat Hrnčířské trhy Terapeutického centra Modré dveře. Těšte se nejen na keramické výrobky, ale také na výjimečný catering Sivek Hotels. Stánky z náměstí budou pokračovat do zahrady Terapeutického centra Modré dveře, kde zájemci najdou stánek s výrobky z dílny centra. Za příznivé ceny zde nakoupíte keramiku, košíky, šperky, hračky a jiné zajímavé ozdoby a předměty pro domácnost, které potěší. Koupí těchto výrobků podpoří kupující neziskové organizace, které poskytují služby potřebným. Kromě keramiky si můžou účastníci trhů vychutnat v kavárně Modré dveře výbornou kávu, dorty podle domácích receptur, vlastní limonády, mléčné koktejly, lívance a spousty jiných dobrot.
Muzeum kostelecké keramiky – Vondráčkova továrna

Muzeum kostelecké keramiky – Vondráčkova továrna

Zásluhou sběratele a kosteleckého patriota Jana Nováka vzniklo, v bývalé Vondráčkově továrně na keramiku v Kostelci nad Černými lesy, muzeum.

Muzeum hrnčířství Kostelec nad Černými lesy

Muzeum hrnčířství Kostelec nad Černými lesy

Muzeum Hrnčiřství bylo založeno v roce 1935. Součástí je také Galerie, kde se konají krátkodobé výstavy. Nachází v budově renesančního panského domu, který v roce 1613 daroval Albrecht Smiřický obci.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? A kde jinde než na zámku Loučeň?
Středočeský kraj | Památky

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda