Úvod > Aktuality > Korunou návštěvy Klementina je kouzelný výhled na Prahu
Památky

Korunou návštěvy Klementina je kouzelný výhled na Prahu

  • Vydáno13. listopadu 2009
Klementinum vybudované na ploše dvou hektarů je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě. K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina náleží Astronomická věž, Zrcadlová kaple a Barokní knihovní sál. V rámci Mezinárodního roku astronomie je připraven zajímavý výklad se zaměřením na astronomickou problematiku – pro žáky a studenty zlevněné vstupné! Korunou návštěvy klementinských historických prostor je kouzelný výhled na Prahu z ochozu věže.

Rozsáhlý areál Klementina se nachází na staroměstské straně Karlova mostu přímo v centru historické části Prahy. Klementinum bylo vybudováno na ploše dvou hektarů a je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě. K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina patří Astronomická věž, vysoká 68 m, z níž je nádherný výhled na historické centrum Prahy, Zrcadlová kaple s bohatě řešeným interiérem a osazením zrcadel, které nemá v Čechách obdoby a  Barokní knihovní sál s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými velikými glóby.

V Zrcadlové kapli se pořádají koncerty zejména vážné nebo jazzové hudby v podání špičkových tuzemských i zahraničních interpretů. Koncerty se pořádají denně – v některých dnech prohají i koncerty dva: podvečerní a večerní.

Více informací:

Monumentální stavební komplex Klementina, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze o celkové výměře téměř dvou hektarů, byl vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. V areálu sídlí již přes dvě stě let Národní knihovna. Jsou zde uloženy nejcennější rukopisy a všechny knihy, vydané od roku 1807 na území Čech.

Klementinum Praha – druhý největší komplex v metropoli

Klementinum Praha – druhý největší komplex v metropoli

Monumentální stavební komplex Klementina, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, byl vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. V areálu sídlí již přes dvě stě let Národní knihovna. Jsou zde uloženy nejcennější rukopisy a všechny knihy, vydané od roku 1807 na území Čech.