Úvod > Aktuality > Korunka Miss Universe a drahý kámen za 32,5 milionu korun jsou zdarma k vidění na výstavě diamantů v Praze
Korunka Miss Universe a drahý kámen za 32,5 milionu korun jsou zdarma k vidění na výstavě diamantů v
"> ">
Kultura

Korunka Miss Universe a drahý kámen za 32,5 milionu korun jsou zdarma k vidění na výstavě diamantů v Praze

  • Vydáno11. listopadu 2015
Krátkodobá expozice, na které jsou k vidění diamanty v celkové hodnotě čtvrt miliardy korun, potrvá do 20. listopadu. Kromě samostatných kamenů jsou ke zhlédnutí také šperky a hodinky.

Korunka Miss za 7 milionů

Největším lákadlem šestého ročníku výstavy diamantů je bezesporu korunka Miss Universe, kterou pro prestižní mezinárodní soutěž vyrobila česká firma Diamond Corporation International. Ta má hodnotu více než sedm milionů korun a obsahuje diamanty o celkové hmotnosti deset karátů a dvě stě safírů o celkové hmotnosti třicet karátů. Klenot, na kterém se pracovalo více než 3000 hodin, je stylizovaný do panoramatu mrakodrapů na Manhattanu.
 

České šperkařské umění

Na výstavě jsou k vidění nejen kameny volné, ale též celá kolekce diamantových šperků a hodinek z produkce české firmy. Můžete si prohlédnout špičkové výsledky poctivého rukodělného českého šperkařského řemesla a precizní švýcarské hodinářské výroby.

Pravý diamant, jehož hlavní složkou jsou atomy uhlíku, je nejtvrdším minerálem na Zemi. Diamant vzniká krystalizací při velmi vysokém tlaku a teplotě, kterých je možné dosáhnout asi 100 až 200 kilometrů pod povrchem země. Odtud jsou diamanty vytlačovány na povrch vulkanickými horninami. Jen zhruba pětina vytěžených diamantů je natolik čirá, aby mohla být využita v klenotnictví. Pokud byste se rozhodli o nákup drahých kamenů, třeba i v rámci výstavy, pozor! Obchodníci upozorňují, že na trhu je odhadem až pětina diamantů falešných či nadhodnocených. K diamantu zasazenému do šperku nebo jinému drahokamu by každý kupující měl obdržet certifikát i osvědčení od nezávislého soudního znalce.

Výstava je otevřená od 10. do 20. listopadu denně od 10:30 do 19 hodin, najdete ji na adrese Široká 15 na Starém městě. Organizátoři upozorňují na limitovaný počet osob, který může naráz galerii navštívit, a tak se může stát, že budete muset na vstup chvíli počkat.