Úvod > Aktuality > Koněpruské jeskyně letos opět nabídnou baterkové pondělky

Koněpruské jeskyně letos opět nabídnou baterkové pondělky

Vydáno 7. dubna 2019 Příroda
Každé poslední pondělí v měsíci, s výjimkou července a srpna, budou opět probíhat v Koněpruských jeskyních prohlídky při baterkách. Po celý den budou jeskyně zhasnuté a během prohlídky si návštěvníci budou svítit pouze zapůjčenými baterkami. Kdo by se tohoto typu prohlídek bál, může přijít kterýkoliv jiný den, protože jeskyně jsou po celou sezonu otevřené každodenně.
Kromě července a srpna se bude s baterkou v ruce putovat v Koněpruských jeskyních každé poslední pondělí v měsíci. První letošní baterkové prohlídky se uskuteční 29. dubna.

Koněpruské jeskyně leží 7 km jižně od Berouna, byly v roce 1950 a pro veřejnost zpřístupněny roku 1959. Vznikly v devonských vápencích starých až 410 miliónů let. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 m a její prohlídka trvá přibližně 1 hodinu.

V jeskyních je celkem přibližně 500 schodů včetně točitého schodiště s více než 80 schody ke konci prohlídky. Pokud máte strach z baterek, přijeďte kterýkoliv jiný den na klasickou prohlídku, kdy je jeskyně standardně nasvětlena reflektory. Vstupné na prohlídky stojí 130 korun pro dospělé a 90 korun pro děti.
Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum využívá prostory v architektonicky nejcennějším domě Berouna, v tzv. Jenštejnském domě z počátku 17. století. Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.

Koněpruské jeskyně v Českém krasu

Koněpruské jeskyně v Českém krasu

Koněpruské jeskyně jsou zatím největším objeveným jeskynním systémem v Čechách. Vznikly v devonských vápencích starých až 400 miliónů let. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 m.