Úvod > Aktuality > Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků
Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků
"> "> "> Festival rízku v Malé Morávce "> "> Konec léta pod Pradedem – Festival rízku a Monsieur Dakar
Gurmánská turistika

Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

  • Vydáno6. září 2021
Víkend 11. – 12. září bude v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem opět ve znamení tradiční kulinářské akce Festival řízků. Do Festivalu řízků se tradičně zapojují místní restaurace, které nabídnou jak českou klasiku, tedy kuřecí nebo vepřový smažený řízek v trojobalu, tak řízky přírodní, nebo z netradičních mas. Řada lidí využije akci nejen pro potěchu chuťových pohárků, ale i pro výlety v jesenických lesích, na čerstvém vzduchu.

Festival řízků v Malé MorávceDo gastronomické akce v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem se zapojuje řada hotelů a restaurací. K ochutnání nejsou nejen řízky z různých druhů mas, ale také řízky v jiných úpravách, pikantní nebo v těstíčku. Letos se Festival řízků odehraje o víkendu 11. a 12. září 2021.

Do Festivalu řízků se tradičně zapojuje přes 10 restaurací, které nabídnou jak českou klasiku, tedy kuřecí nebo vepřový smažený řízek v trojobalu, tak také řízky přírodní, nebo z netradičních mas.

řízekJde o tradiční kulinářskou akci na přelomu léta a podzimu, kterou řada lidí využije nejen pro potěchu chuťových pohárků, ale i pro výlety v jesenických lesích, na čerstvém vzduchu. Mimo zmíněných restaurace se festivalu řízků zúčastní také Restaurace U Kovárny, Restaurace U Kazmarky, Hotel Pod Kapličkou, Horský Hotel Brans, Restaurace Na Hvězdě, Restaurace Wellness Hotel Sauna a Pizzerie Praděd.

Bikepark Kopřivná v Jeseníkách

Bikepark Kopřivná v Jeseníkách

Bikepark Kopřivná nabízí 4 tratě o celkové délce 12 km. Tratě jsou sjízdné pro nejmenší i pro ty nestárnoucí. Napumpujte si do krve pořádnou dávku adrenalinu na náročných trasách, nebo si užijte rodinný výlet v srdci Jeseníků na vyjížďkových nenáročných stezkách.

Hotel Ovčárna – wellness, relax a sport pod Pradědem

Hotel Ovčárna – wellness, relax a sport pod Pradědem

Pokud hledáte aktivní odpočinek spojený s relaxací, pak je Hotel Ovčárna tou správnou volbou. Ve wellness centru můžete relaxovat v příjemném prostředí přímo s výhledem na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd (1 491 m n.m.).

Funpark park Kopřivná pod Pradědem – zábava pro malé i velké

Funpark park Kopřivná pod Pradědem – zábava pro malé i velké

Funpark Kopřivná nabízí zábavu a pohyb v letním i zimním období, a to pro malé i velké, rekreační sportovce nebo vyznavače adrenalinu. Součástí Funparku je příjemné posezení, kde si můžete odpočinout u sklenky chlazeného či horkého nápoje.

Horský Hotel Kopřivná pod Pradědem – relax a zábava v Jeseníkách

Horský Hotel Kopřivná pod Pradědem – relax a zábava v Jeseníkách

Přijeďte si užít skvělou dovolenou do Kopřivné! Horský Hotel Kopřivná nabízí pohodlné ubytování přímo u sjezdovky (lanovky), vlastní Fun Park s množstvím aktivit a nádhernou přírodu Jeseníků.