Úvod > Aktuality > Koncerty na Čertovce budou unikátním zážitkem
Koncerty na Certovce budou unikátním zážitkem
"> Koncerty na Certovce budou unikátním zážitkem "> Magický genius loci tohoto krásného místa bude podtržen instalací tisícu svícek "> Laguna pražského kanálu viditelná prímo z Karlova mostu bude zabydlena nejruznejšími motivy z filmu Karla Zemana
Kultura

Koncerty na Čertovce budou unikátním zážitkem

  • Vydáno16. října 2013
V rámci doprovodného programu festivalu Signal pořádá 19. a 20. října Muzeum Karla Zemana dva koncerty skupiny Clarinet Factory pojaté jako jedinečný audiovizuální zážitek pod širým nebem. Koncerty se odehrají na hladině pražského vodního kanálu Čertovka a pro všechny příchozí budou zcela zdarma.
Koncert na ČertovceSignal festival ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana uspořádá dva koncerty skupiny Clarinet Factory na hladině Čertovky. Magický genius loci tohoto krásného místa bude podtržen instalací tisíců svíček a plovoucím ohněm. Laguna pražského kanálu viditelná přímo z Karlova mostu bude zabydlena nejrůznějšími motivy z filmů Karla Zemana. Koncerty se konají 19. a 20. října od 19:30 do 21:00 hodin a vstup je pro každého zdarma.

Skupina Clarinet Factory odstartovala svou hudební dráhu vítězstvím v soutěži International Songwritting Competition 2005 v USA. Kromě úspěšných vystoupeních na nejrůznějších českých i zahraničních festivalech si je ke svému vůbec prvnímu pražskému vystoupení přizval americký vokalista a performer Bobby McFerrin. Členové skupiny jsou také tvůrci hudební složky expozice Muzea Karla Zemana.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.

Signal festival 2022

13.10.
16.10.
Signal festival 2022

Desátý ročník Signal Festivalu je Signal X. Návštěvníky čeká velká galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Samozřejmě nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.