Úvod > Aktuality > Komentované krmení zvířat a ukázky dravců v ZOO Jihlava budou probíhat po celé léto
Komentované krmení zvířat a ukázky dravců v ZOO Jihlava budou probíhat po celé léto
"> "> ">
Příroda

Komentované krmení zvířat a ukázky dravců v ZOO Jihlava budou probíhat po celé léto

  • Vydáno23. května 2016
Pro zpestření prohlídky si ZOO Jihlava pro návštěvníky připravila oblíbené komentované krmení zvířat. Každý den až do 31. srpna si je můžete poslechnout u výběhů vybraných druhů zvířat. Od 1. května do 30. září si také mohou návštěvníci jihlavské zoo zpestřit prohlídku již tradičními a oblíbenými ukázkami výcviku dravců a sov. Každý den kromě pondělí vždy v 11:00 a v 15:00 hodin nabízí zkušení sokolníci manželé Školoudovi zajímavé vyprávění o životě dravců spojené s praktickými ukázkami. Po celý den je všech 15 druhů dravců a sov k vidění ve venkovní expozici v areálu zoo. Den dětí jihlavská zoo připravuje na neděli 29. května.

Zoologická zahrada v Jihlavě opět ukázala, že patří k chovatelské i odborné špičce v chovu zvířat. V každoroční prestižní soutěži Bílý slon vyhrála Zoo Jihlava první místo v kategorii „Savci“, za úspěšný odchov vačnatců kunovců tečkovaných. Ocenění v soutěži Bílý slon uděluje občanské sdružení Česká zoo za nejvýznamnější odchov zvířete v uplynulém roce v kategorii savci, ptáci a ostatní. Soutěž je určena všem českým a slovenským zoologickým zahradám.

Kunovci tečkovaní (Dasyurus viverrinus) jsou velmi vzácní masožraví vačnatci příbuzní třeba ďáblu medvědovitému, zvanému tasmánský čert, nebo vyhubenému vakovlkovi. V Austrálii byli vyhubeni, ale přežívají na Tasmánii. Kunovci dorůstají velikosti menší domácí kočky. Samice mají na břiše mělký vak tvořený záhyby kůže. Živí se drobnými obratlovci, hmyzem a občas i rostlinnou potravou.

Časový rozpis komentovaných prohlídek v ZOO Jihlava:
  • 10.30 Surikaty
  •  11.00 Ukázky výcviku dravců a sov (kromě pondělí)
  •  12.00 Lamy guanako
  •  12.00 Babirusy
  •  13.00 Medvědi
  •  13.30 Lemuři kata
  •  14.00 Lamy guanako
  •  14.00 Tuleni
  •  15.00 Ukázky výcviku dravců a sov  (kromě pondělí)

Zoologická zahrada Jihlava je otevřena každý den včetně víkendů a svátků, od 1. května je prodloužena otevírací doba od 8:00 do 18:00 hodin. Vstupné je 100,- Kč pro dospělé, 60,- Kč pro děti, studenty a důchodce.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.