Úvod > Aktuality > Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu
Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu
">
Zážitky

Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu

  • Vydáno28. listopadu 2018
Užít si kouzlo vánoční Plzně a dozvědět se řadu zajímavostí o slavení Vánoc, vánočních zvycích a tradicích mohou poprvé tuto sobotu návštěvníci speciálních adventních prohlídek. Tentokrát průvodce návštěvníky v adventní atmosféře seznámí s historií Vánoc, tradicí slavení adventu i s nejrůznějšími vánočními zvyky. Prohlídku zakončí příjemné vánoční povídání nad šálkem horkého nápoje ve sklepení Národopisného muzea Plzeňska. Adventní prohlídky se budou konat každý víkend od 1. do 23. prosince.
Průvodkyně PlzníKomentovaná procházka adventní Plzní s průvodcem v dobovém kostýmu návštěvníkům umožní vychutnat si jedinečnou předvánoční atmosféru okolí náměstí Republiky, ve které společně s průvodcem poodhalí v dnešní nákupní horečce poněkud ztracený příběh vánočních svátků a tradic.
 
Průvodce účastníky seznámí s historií Vánoc, tradičním slavením adventu a některými vánočními zvyky a tradicemi, které v dnešní hektické době pomalu zapomínáme. Dozvědí se celou řadu zajímavostí, jako například jak vznikla tradice zdobení vánočního stromu, co původně symbolizovaly vánoční ozdoby i odkud brali řezbáři inspiraci při výrobě betlémů. Bude se mluvit i o tom, odkud získal svoji podobu Santa Klaus nebo kde nosí dárky Velký Ukko nebo Jultomten.
 
Prohlídka PlzněAdventní prohlídky začínají v sobotu 1. prosince a budou se konat každý víkend až do neděle 23. prosince. Začátek prohlídky je vždy před Turistickým informačním centrem. Vzhledem k tomu, že prohlídková trasa není bezbariérová, není vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu.
 
Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru a prostřednictvím Plzeňské vstupenky.  V případě zájmu, je možné si prohlídku objednat také pro větší počet osob jako skupinovou na předem domluvený termín.
 

Vánoční atmosféra na trzích na náměstí Republiky

Plzeňské trhyVánoční trhy letos nabízejí desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázkou řemesel a samozřejmě na trzích budou i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky jsou  otevřeny denně od 8 do 18 hodin, a to až do 23. prosince 2018.

Už jen samotná procházka mezi stánky s vánočními dekoracemi, rukodělným zbožím i ukázkami řemesel je pastvou pro oči, uši i nos, neboť ke koloritu trhů patří i koledy a vůně svařáku a opékaných klobás. Na malé zvoničce se každou chvíli rozezní zvonek pro štěstí a většina lidí neodolá a na poslední chvíli ještě zakoupí svým blízkým něco malého pod stromeček. Stánky s vánočním zbožím můžete také navštívit v lokalitě U Branky v ulici B. Smetany a v Kopeckého sadech.

O víkendu 1. a 2. prosince si zde užijete nejen pestrý hudební program. Přijďte na slavnostní rozsvícení stromu na plzeňské náměstí Republiky 2. prosince v 16:00!
Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2022, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.