Úvod > Aktuality > Kolem lázní v Jeseníku vzniklo pět cyklistických okruhů
Kolem lázní v Jeseníku vzniklo pět cyklistických okruhů
"> ">
Letní sporty

Kolem lázní v Jeseníku vzniklo pět cyklistických okruhů

  • Vydáno31. května 2016
Novinkou letní sezony 2016 jsou v Jeseníku a nedaleké České Vsi cyklistické okruhy. Tajemství zdejší části Rychlebských hor tak konečně můžete bezstarostně objevovat také ze sedla bicyklu. Jejich celková délka je ohromující. V součtu tvoří přes 100 kilometrů značených tras.
Cyklisté v horáchPřesně sto sedm kilometrů značených okruhů Jescyklo prochází především Sokolským hřbetem nad jesenickými lázněmi a Českou Vsí, zavedou vás však i do Zlatohorské vrchoviny a pod hřebeny Jeseníků. V terénu se můžete orientovat podle tematických názvů i specifického loga na jednotlivých rozcestnících. Okruhy by měl zvládnout každý průměrný cyklista i šikovné dítě. Jedná se o kruhové trasy, které vás provedou zdejší krajinou, seznámí se zajímavými místy a zároveň vás přivedou do místa, odkud vyjedete.

Vydat se můžete Za zatopenými lomy, Okolo Studničního vrchu, Tajemným hvozdem, Za starými osadami a Za výhledy. První tři trasy objevují pouze oblast Sokolského hřbetu, tedy území protkané známými Rychlebskými stezkami. Na několika místech se zdatnější cyklisté mohou na traily přímo napojit. Okruh Za výhledy vede k jeskyním Na Pomezí, do Lipové-lázní nebo na Bobrovník. Okruh Za starými osadami naopak objevuje oblast pod Zlatým chlumem. Nejdelší okruh měří 28 kilometrů, nejvyšší převýšení je 820 metrů.
 

Okruhy se slavnostně otevřou v neděli

CyklistéZa zmínku stojí také budované zázemí – vedle tradičních odpočívadel je k dispozici tzv. cyklopoint a cyklobox. Cyklobox, tedy samoobslužná úschovna kol, je umístěn v Jeseníku, cyklopoint, úschovna kol se samoobslužným servisem, je plánována v Priessnitzových lázních. Využít základní servis a úschovnu můžete také na Ranči Orel a v Adrenalin parku Jeseníky v České Vsi.

Cyklistické okruhy Jescyklo budou slavnostně otevřeny 5. června v Priessnitzových léčebných lázních. V neděli startuje také 3. etapa Závodu míru a bude se slavit i Den dětí. Slavnost začíná v 11 hodin. Poté je v plánu také soutěžní jízdu zručnosti a vyjížďku s tvůrci okruhů.
Cyklistické okruhy YES-cyklo v Jeseníku

Cyklistické okruhy YES-cyklo v Jeseníku

Přesně sto kilometrů značených okruhů YES-cyklo prochází především Sokolským hřbetem nad jesenickými lázněmi a Českou Vsí, zavedou vás však i do Zlatohorské vrchoviny a pod hřebeny Jeseníků.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Další aktuality