Úvod > Aktuality > Kmotrem malé tygřice z jihlavské zoo bude zpěvák Tomáš Klus
Kmotrem malé tygřice z jihlavské zoo bude zpěvák Tomáš Klus
"> ">
Příroda

Kmotrem malé tygřice z jihlavské zoo bude zpěvák Tomáš Klus

  • Vydáno10. července 2013
Mládě tygra sumaterského, které se v Jihlavě narodilo po dvaceti letech, se těší velké oblibě u návštěvníků. Více než tříměsíční tygří slečna je k vidění ve vnitřní expozici pavilonu šelem a má se čile k světu. Mezi její nejoblíbenější činností patří jídlo a hrátky – buď s balónem, nebo s matkou Sumou. Malá tygřice zatím nemá jméno – ale už ve čtvrtek 11. července bude slavnostně přivítána do života. Kmotrem se stane známý zpěvák, autor písní a držitel zlatého slavíka Tomáš Klus, který také vybere a prozradí její jméno.
Křest tygříka 11. července proběhne v rámci festivalu Vysočina Fest ve 21.45 (těsně před vystoupením T. Kluse) v amfiteátru letního kina. Křest bude pouze symbolický.

Všichni zájemci si mohou přijít celou tygří rodinku prohlédnout do jihlavské zoo – otevřeno má každý den včetně víkendů a svátků od 8:00 do 18:00 hodin.

Zoologická zahrada láká o letních prázdninách nejen na nově otevřené expozice (Australská farma, Africká savana), letošní mláďata a nové druhy zvířat. Nabízí i bohatý prázdninový program – kromě ukázek výcviku dravců a sov probíhá také oblíbené komentované krmení zvířat nebo tzv. Hadí středy.

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.