Úvod > Aktuality > Klub českých turistů chystá oslavy: slavte s nimi a jděte se projít jarní přírodou
Klub českých turistů chystá oslavy: slavte s nimi a jděte se projít jarní přírodou
">
Letní sporty

Klub českých turistů chystá oslavy: slavte s nimi a jděte se projít jarní přírodou

  • Vydáno21. března 2017
Máte program na první jarní víkend? Členové a příznivci Klubu českých turistů ano: na letošní rok nachystali speciální turistický seriál s rovnou stovkou výletů. Ten první se koná v sobotu 25. března v Praze a zúčastnit se může opravdu každý!
Seriálem 100 let republiky, 130 let v pohybu láká Klub českých turistů na oslavy v příštím roce, kdy uplyne sto let od vzniku republiky a zároveň 130 let od založení KČT, jedné z nejstarších turistických organizací u nás. Vítán je každý, kdo chce na jaře rozhýbat tělo, protáhnout se na čerstvém vzduchu a sejít se s přáteli.
 

Pochod za jarním sluníčkem

Oslavy začnou v Praze v sobotu 25. března pochodem Za jarním sluníčkem. Na 5 km dlouhou a bezbariérovou trasu, vhodnou tudíž i pro kočárky a vozíčkáře, můžete vyrazit od 10 do 12 hodin od budovy Národního technického muzea, 7km pěší trasa začíná na Kinského náměstí, delší 9, 17 a 22 km dlouhé začínají u stanice metro C Kobylisy, výstup Salesiánské divadlo. Cíl je pro všechny trasy společný, a to opět Národní technické muzeum. Kromě samotného pochodu si můžete zdarma prohlédnout muzejní expozice a v cíli si užít kulturní a hudební program. Do sběratelské brožury můžete také již od konce března sbírat speciální razítka a tematické samolepky. Na žádné z akcí seriálu 100 let republiky, 130 let v pohybu nebude chybět tombola Stoleté losování, ze které si šťastní výletníci odnesou pěkné ceny od partnerů projektu.
 

Další pochody pro první jarní víkend

Pražský pochod organizovaný KČT samozřejmě není jediný pro daný termín. Vypravit se můžete také do Českého ráje, kde se v sobotu 25. března chystá už 51. ročník Putování za Rumcajsem. Startuje se mezi 6 a 10 hodinou z velkého nádvoří jičínského zámku na Valdštejnově náměstí, trasy pro děti a kočárkáře měří 4, 6 a 8 km, pro zdatnější chodce od 13 až do 50 km a pro cyklisty od 25 do 70 km. Při svém putování objevíte řadu hezkých míst v Jičíně i v okolí, například aquapark (tam můžete odpoledne ulevit svým unaveným šlapkám!), čtyřřadou lipovou alej nebo Valdštejnskou lodžii.

Na stejný den vás pozveme také na pochod Okolím Říčan – 50. rovnoběžka, zařazený do série Středočeská desítka. Trasy měří 10, 18, 24, 28 a 35 km a začínají i končí před nádražím ČD Říčany u restaurace U Kozlů.
 

Kde protáhnete nohy v dubnu?

Třeba na dalších dvou akcích Středočeské desítky, tedy v sobotu 1. dubna na turistickém závodu Do Okoře bez oře v Kralupech nad Vltavou anebo o týden později v sobotu 8. dubna při pochodu Posázavím a Krajem Josefa Lady kolem Týnce nad Sázavou.

Z běžného víkendového kalendáře se vymyká zhruba 8 km dlouhý pochod po zrušených železničních vlečkách v pražském přístavu Holešovice; odehraje se v úterý 11. dubna v podvečer a stylově končí v pivovaru Nad Kolčavkou. Následující víkend se v neděli 16. dubna vypravte s Klubem českých turistů z Klášterce nad Ohří na 10 km dlouhý Velikonoční výstup na Mědník.

Máte rádi zvířata a fandíte všem opuštěným a týraným psům a kočkám? Můžete jim pomoci charitativním pochodem Přímo za čumákem kolem Kunratického lesa! Odehraje se v sobotu 22. dubna a výtěžek z akce poputuje na nákup krmiv a stavební úpravy vybraných útulků.

A konečně – na poslední dva dubnové pochody si vyhraďte sobotu 29. dubna. Sedmý ročník pochodu a cyklojízdy Karlštejnská tlapička nabídne trasy pro pěší 8, 13, 23, 30, 42 a 52 km se startem z Karlštejna, z Berouna pak můžete pěšky vyrazit na 15, 30 a 50km pochody nebo na 30 a 60 km dlouhé cyklistické putování. Cíl mají všechny trasy společný, a to penzion Karlštejn. Jako dálkový pochod a cyklojízda je naplánovaná také akce Krajem rybníků s trasami v délce 10 až 125 km, vedoucími po atraktivních hrázích rybníků v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.