!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí
Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí
">
Gurmánská turistika

Klobáskobraní oživí v sobotu Valašské Meziříčí

Vydáno 11. října 2019
Soutěží o nejlepší klobásku a dalším bohatým programem ožije v sobotu 12. října 2019 Valašské Meziříčí. Amatérští řezníci se zde utkají před očima návštěvníků "O nejlepší klobásku". Soutěž je určena všem fanouškům řeznického řemesla, na vítěze čeká sud piva a kýta z Masného průmyslu Krásno, partnera soutěže.
Bohatý program Klobáskobraní začíná už v 11:00. Hrát bude cimbálová muzika Beskyd a kapela Klapeto Morava. Nebudou chybět ani ochutnávky soutěžních klobásek zdarma. Děti se mohou těšit na skákací hrady, tvořivé dílničky a spoustu dalšího.

Na své si přijdou také gurmáni v připraveném gastrostanu a masné dobroty mohou návštěvnici zapít kvalitním regionálním pivem Řeznický lev. Akce potrvá do 16:00 hodin.

Klobáskobraní se koná před areálem MP Krásno, po celou slavnost však bude přístupné také Muzeem řeznictví a jeho expozice, kde si návštěvníci mohou prohlédnout vystavené řeznické stroje nebo se zahřát u dobré klobásky a teplého nápoje v sále muzea.
Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...