Úvod > Aktuality > Klínovcem cloumá Neklid – v sobotu bude zahájen denní provoz!
Klínovcem cloumá Neklid - v sobotu bude zahájen denní provoz!
"> "> ">
Zimní sporty

Klínovcem cloumá Neklid – v sobotu bude zahájen denní provoz!

  • Vydáno4. prosince 2018
Letos dojde na Klínovci k velké události – ski areál bude od sezóny 2018/19 propojen se sousedním Neklidem. Během letošní zimy tak areál nabídne lyžařům 47 kilometrů sjezdovek, a to na jeden skipas. Začátek denního provozu se očekává v sobotu od 8. 12. 2018.
KlínovecOd sezóny 2018/19 je propojení Skiareálu Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšířil z původních 18 na 31,5 km, z toho je 21,2 km zasněžováno technickým sněhem. Celková plocha tratí se zvětšila z 417 000 m2 na 737 000m2.

Celý lyžařský komplex Skiareál Klínovec obsluhuje 5 lanových drah, z toho jsou dvě s oranžovou krycí bublinou. Unikátní v rámci ČR je také propojení celé oblasti lyžařsky – žádné přesuny skibusy, ale pohodlně po propojovacích sjezdovkách. Z vrcholu Klínovce povede propojovací sjezdovka ke spodní stanici lanové dráhy na Neklidu a z Neklidu ke spodní stanici lanové dráhy Prima Express. Celkem je v nabídce více než 30 km sjezdových tratí a to na jeden skipas. Dalšími novinkami je rozšíření sjezdovek Dámská a Pařezovka. Modrá sjezdová trať Dámská je rozšířena o 100%, na dvojnásobek své šířky a červená Pařezovka byla rozšířena o 20%.

Denní provoz areálu by měl začít již v sobotu 8. prosince, lyžovat se bude od 9:00 do 16:00 hodin. Na sjezdovkách leží nyní 30 – 50 cm technického sněhu.
 

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec

Klínovec InterregionJiž několik let pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce v rámci mezinárodního česko-německého regionu. Tento InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 47 km sjezdových tratí všech obtížností a to již v ceně od jeden a půl denních permanentek. Přes hranice do Oberwiesenthalu jezdí zcela bezplatně skibus, který dopraví pohodlně lyžaře na druhou stranu hor za pouhých 10 minut.

Cena jednodenního skipasu za dospělou osobu je pro českou část 650 korun (pouze Klínovec), za jízdenku v InterSkiregionu lyžaři zaplatí 1 040 korun, tento skipas však platí jeden a půl dne.

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Skiareál Neklid na Božím Daru

Skiareál Neklid na Božím Daru

Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 – 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesenthal.

Boží Dar – středisko zimních sportů

Boží Dar – středisko zimních sportů

Tím správným místem pro sport, rekreaci a odpočinek v panenské přírodě centrální části Krušnohoří je Boží Dar. Tři km od tohoto nejvýše položeného města v České republice (1 028 m) se nachází nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1 244 m) s horským hotelem, rozhlednou a lyžařským sjezdovým areálem.