Úvod > Aktuality > Kláštery v Českém Krumlově zvou o Velikonocích na speciální prohlídky, řemesla i jarmark

Kláštery v Českém Krumlově zvou o Velikonocích na speciální prohlídky, řemesla i jarmark

Vydáno 15. dubna 2019 Zážitky
Unikátní komplex klášterů v Českém Krumlově se na Velikonoce, od 19. do 21. dubna 2019, stane dějištěm bohatého programu pro děti i dospělé. Těšit se můžete na speciální prohlídky, lidová řemesla, tvoření i pohádky.

Rozsáhlý soubor klášterních budovČeském Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Historický komplex je interaktivním prostorem pro poznání a zážitky. Stálé expozice jsou otevřeny denně, stejně jako klášterní zahrady, na začátku jara obzvláště příjemné místo k odpočinku a relaxaci.
 

Poklad, noční prohlídky a bdění u hrobu

Areál klášterůBohatý program je  o Velikoncích připraven  v Klášterech Český Krumlov. Na Velký pátek 19. 4. se dějí zázraky, otvírají se brány k nejrůznějším pokladům, všechny šikovné a zvídavé děti jsou proto zvány na společné hledání klášterního pokladu. Hra začíná v 10:00, 10:15, 10:30, 11:15, 11:30, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00 a 16:30 hod.

Večer budou probíhat noční prohlídky klášterů. Přijďte si vychutnat neopakovatelnou atmosféru klášterní architektury za svitu svíček! Prohlídky se budou konat v 18:00, 20:00 a 22:00 hodin.

Netradičním zážitkem bude Noční bdění u Božího hrobu s čestnou stráží Schwarzenberské granátnické gardy. Noční čestnou stráž zajistí schwarzenberští granátníci, kteří budou držet stráž od 18:00 do 24:00.
 

Velikonoční jarmark a řemesla na klášterním dvoře

VelikonoceO bílé sobotě 20. 4.  se můžete v rámci velikonočního programu těšit na dobový trh i otevřené řemeslné dílny! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, kováře, pekařky, valchářky a sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. Velikonoční jarmark a řemesla na klášterním dvoře oživí od 14:00 do 17:00 pod širým nebem legendární českokrumlovská skupina Papouškovo sirotci!

Také na Boží hod velikonoční 21. 4. bude jarmark s řemesly pokračovat. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. Na klášterním dvoře na vás bude čekat kapela Jitřenka, pletení pomlázek, barvení vajíček a mnoho dalšího. Přijďte se pobavit za poslechu folklórní hudby a tance!
Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Nově zrekonstruovaným areálem klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum a veřejnosti se zpřístupňuje unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města.