Úvod > Aktuality > Kláštery v Českém Krumlově zvou na speciální prohlídky, zvířátka i hledání pokladu
Kláštery v Českém Krumlově zvou na speciální prohlídky, zvířátka i hledání pokladu
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kláštery v Českém Krumlově zvou na speciální prohlídky, zvířátka i hledání pokladu

  • Vydáno12. dubna 2022
Unikátní komplex klášterů v Českém Krumlově se na Velikonoce, od 13. do 20. dubna 2022, stane dějištěm bohatého programu pro děti i dospělé. Těšit se můžete na speciální prohlídky, program se zvířátky, tvoření i pohádky.

Rozsáhlý soubor klášterních budovČeském Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Historický komplex je interaktivním prostorem pro poznání a zážitky. Stálé expozice jsou otevřeny denně, stejně jako klášterní zahrady, na začátku jara obzvláště příjemné místo k odpočinku a relaxaci.
 

Poklad, noční prohlídky a bdění u hrobu

Areál klášterůBohatý program je o Velikoncích připraven  v Klášterech Český Krumlov. Na Velký pátek 15. 4. se dějí zázraky, otvírají se brány k nejrůznějším pokladům, všechny šikovné a zvídavé děti jsou proto zvány na společné hledání klášterního pokladu. Hra začíná v 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30 hodin.

Večer budou probíhat noční prohlídky klášterů. Přijďte si vychutnat neopakovatelnou atmosféru klášterní architektury za svitu svíček! Prohlídky se budou konat v 18:00, 20:00 a 22:00 hodin. Netradičním zážitkem bude Noční bdění u Božího hrobu s čestnou stráží Schwarzenberské granátnické gardy. Noční čestnou stráž zajistí schwarzenberští granátníci, kteří budou držet stráž od 18:00 do 24:00 hodin.
 

Zvířátka v Klášterech a Pohádky madam D'Aulnoy

zvířátka v klášterechO bílé sobotě 16. 4. se můžete v rámci velikonočního programu těšit na zvířátka v Klášterech. Udělejte radost svým dětem a vsaďte je do koňského sedla. Projížďky zajistí zkušení jezdci z volnočasového sdružení Pepíno v Pyramidě.

V království mocných víl se ocitnou děti, které přijdou na hravé čtení s Janou Procházkovou a Jiřím Pokorným. Nahlédnou do pradávného království, kdesi za převysokou horou z leštěné slonoviny a za zrcadlovým údolím, které vzniklo v hlavě jisté francouzské šlechtičny s dobrodružnými sklony. Tohle království obývají panovační a bojechtiví králové, královny s neobyčejně ztřeštěnými nápady, rozmazlení princové, zlé macechy, závistivé nevlastní sestry a nekonečně trpělivé milující princezny. Program začíná v 17:00 hodin a doporučuje se dětem od 4 let.
 

Kreativní tvoření a trocha folklóru

VelikonoceVelikonoční tvoření v Klášterech Český Krumlov proběhne v neděli 17. 4. Historická herna a výstava ilustrací Svět fantazie Jindry Čapka se na Boží hod spojí v unikátní tvůrčí prostor plný kreativních dílen. Pojďte si spolu se svými dětmi obě expozice prohlédnout a uplést si pomlázku, ozdobit kraslice nebo si vytvořit nápadité velikonoční dekorace.

Ve 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin vystoupí na klášterním dvoře českokrumlovský dětský soubor Jitřenka. Za poslechu folklórní hudby budete obdivovat i tradiční lidové tance. Na místě nebude chybět občerstvení s tradičními velikonočními dobrotami.
Kláštery Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Klášterní objekt je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova, který od svého založení prošel mnoha proměnami. Poslední proměna vdechla památce zpět život a přináší odpočinek v historické části a zábavu pro rodiny s dětmi v 3+ galerii.