ÚvodAktualityKláštery v Českém Krumlově zvou na speciální prohlídky, zvířátka i hledání pokladu
Zážitky

Kláštery v Českém Krumlově zvou na speciální prohlídky, zvířátka i hledání pokladu

  • 12. dubna 2022
Unikátní komplex klášterů v Českém Krumlově se na Velikonoce, od 13. do 20. dubna 2022, stane dějištěm bohatého programu pro děti i dospělé. Těšit se můžete na speciální prohlídky, program se zvířátky, tvoření i pohádky.

Rozsáhlý soubor klášterních budovČeském Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Historický komplex je interaktivním prostorem pro poznání a zážitky. Stálé expozice jsou otevřeny denně, stejně jako klášterní zahrady, na začátku jara obzvláště příjemné místo k odpočinku a relaxaci.
 

Poklad, noční prohlídky a bdění u hrobu

kláštery krumlovBohatý program je o Velikoncích připraven  v Klášterech Český Krumlov. Na Velký pátek 15. 4. se dějí zázraky, otvírají se brány k nejrůznějším pokladům, všechny šikovné a zvídavé děti jsou proto zvány na společné hledání klášterního pokladu. Hra začíná v 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30 hodin.

Večer budou probíhat noční prohlídky klášterů. Přijďte si vychutnat neopakovatelnou atmosféru klášterní architektury za svitu svíček! Prohlídky se budou konat v 18:00, 20:00 a 22:00 hodin. Netradičním zážitkem bude Noční bdění u Božího hrobu s čestnou stráží Schwarzenberské granátnické gardy. Noční čestnou stráž zajistí schwarzenberští granátníci, kteří budou držet stráž od 18:00 do 24:00 hodin.
 

Zvířátka v Klášterech a Pohádky madam D'Aulnoy

zvířátka v klášterechO bílé sobotě 16. 4. se můžete v rámci velikonočního programu těšit na zvířátka v Klášterech. Udělejte radost svým dětem a vsaďte je do koňského sedla. Projížďky zajistí zkušení jezdci z volnočasového sdružení Pepíno v Pyramidě.

V království mocných víl se ocitnou děti, které přijdou na hravé čtení s Janou Procházkovou a Jiřím Pokorným. Nahlédnou do pradávného království, kdesi za převysokou horou z leštěné slonoviny a za zrcadlovým údolím, které vzniklo v hlavě jisté francouzské šlechtičny s dobrodružnými sklony. Tohle království obývají panovační a bojechtiví králové, královny s neobyčejně ztřeštěnými nápady, rozmazlení princové, zlé macechy, závistivé nevlastní sestry a nekonečně trpělivé milující princezny. Program začíná v 17:00 hodin a doporučuje se dětem od 4 let.
 

Kreativní tvoření a trocha folklóru

kláštery krumlov velikonoceVelikonoční tvoření v Klášterech Český Krumlov proběhne v neděli 17. 4. Historická herna a výstava ilustrací Svět fantazie Jindry Čapka se na Boží hod spojí v unikátní tvůrčí prostor plný kreativních dílen. Pojďte si spolu se svými dětmi obě expozice prohlédnout a uplést si pomlázku, ozdobit kraslice nebo si vytvořit nápadité velikonoční dekorace.

Ve 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin vystoupí na klášterním dvoře českokrumlovský dětský soubor Jitřenka. Za poslechu folklórní hudby budete obdivovat i tradiční lidové tance. Na místě nebude chybět občerstvení s tradičními velikonočními dobrotami.
Kláštery Český Krumlov Památky

Kláštery Český Krumlov

Klášterní objekt je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova, který od svého založení prošel mnoha proměnami. Poslední proměna vdechla památce zpět život a přináší odpočinek v historické části a zábavu pro rodiny s dětmi v 3+ galerii.

Další aktuality

Zámek Hluboká připravil na léto speciální prohlídky

Neogotický klenot české zámecké architektury, zámek Hluboká, zve návštěvníky přes léto 2024 mimo klasické prohlídky interiérů na speciální prohlídky pro dospělé i děti. Vydat se sem můžete na hranou prohlídku Poslední bál kněžny Pauliny, která probíhá až do 29. srpna 2024 a pro děti je do 1. září 2024 přichystaná prohlídka s paní kněžnou Eleonorou. Mimo prohlídkové okruhy láká k prohlídce také rozsáhlý park a zámecká zahrada.
20. červenec 2024 6:00
Památky, Jihočeský kraj

Temelín zve do svého infocentra na virtuální prohlídky a soutěže

Nejprve zábavný znalostní kvíz a následně odměna čekají na návštěvníky, kteří o prázdninách přijedou do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Prostřednictvím speciálních brýlí si také mohou prohlédnout nejstřeženější místa jihočeské jaderné elektrárny.
19. červenec 2024 6:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Nejlepší koupání: tipy ke koupání a vodním radovánkám v jižních Čechách

Milovníci koupání, rybaření, letních aktivit, rybníků a řek najdou v jižních Čechách řadu míst k osvěžení. Příležitost k vodním radovánkám po celý rok nabízejí plavecké bazény a aquaparky na jihu Čech. Kam se můžete vydat?
18. červenec 2024 14:00
Letní sporty, Jihočeský kraj

Udělejte si výlet do Třeboně, nebudete litovat! Můžete potkat i Jakuba Krčína

Tento víkend vás v Třeboni nemine setkání s posledním rožmberským vladařem, panem Vilémem z Rožmberka a jeho geniálním rybníkářem Jakubem Krčínem. Slavnosti historické s bohatým programem a tradičními řemeslnými trhy proběhnou přímo na Masarykově náměstí a v areálu zámku i na hrázi rybníka Svět. Letošní Historické slavnosti Jakuba Krčína zahájí v pátek 19. července 2024 příjezd slavného stavitele rybníků. Hlavní program slavností je plánován na sobotu 20. července 2024, kdy se bude konat jarmark, průvod Jakuba Krčína a jeho doprovodu či ohňová show.
15. červenec 2024 20:15
Zážitky, Jihočeský kraj

Koně, ryby, heligonky: Holašovice zvou na Selské slavnosti

Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou o víkendu 19. až 21. července 2024 již po 25. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí množství lidových umělců a řemeslných tvůrců. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, více než 200 stánkařů a také kyvadlová doprava z Českých Budějovic a zpět.
15. červenec 2024 15:00
Kultura, Jihočeský kraj

Odhalte kouzlo tajných chodeb: tipy pro fajnšmekry, hubeňoury a blázny

Tajné chodby jsou nezbytnou rekvizitou romantických strašidelných příběhů, na rozdíl od upírů, vlkodlaků nebo bludiček ale skutečně existují. Pojďte s námi prozkoumat podzemí měst, kostelů a klášterů, hradní zdi a prastaré vinné sklepy!
15. červenec 2024 14:30
Památky, Jihočeský kraj

Čerstvý chléb z pece provoní opět šumavskou Lenoru

Pokud trávíte léto na Šumavě nenechejte si ujít příležitost navštívit Lenoru a ochutnat pravý lenorský chleba. Díky oblíbenému pečení v obecní peci jsou v Lenoře již řadu let pořádány letní Slavnosti chleba, v letošním roce 20. 7. 2024. Ukázkové pečení pro veřejnost se koná obvykle poslední sobotu v měsíci od dubna do prosince.
15. červenec 2024 11:56
Památky, Jihočeský kraj

Hrady pánů erbů růže aneb křížem krážem po jihu Čech

Na několika jihočeských hradech a zámcích visí na stěnách vyobrazení Dělení růží od Antonína Streera. Dílo namalované v roce 1742 vyobrazuje událost, od níž už tehdy uplynulo zhruba pět set let a proměnila dějiny jižních Čech na dlouhá staletí. Víte, kde hledat hrady pánů erbů růže?
14. červenec 2024 6:28
Památky, Jihočeský kraj