Úvod > Aktuality > Pod křídly baroka se o víkendu ocitnete ve Dvoře Gigant v Záluží
Pod křídly baroka se o víkendu ocitnete ve Dvoře Gigant v Záluží
"> "> ">
Kultura

Pod křídly baroka se o víkendu ocitnete ve Dvoře Gigant v Záluží

  • Vydáno26. července 2019
Přijďte si vychutnat atmosféru barokní každodennosti na dobovém hospodářském dvoře za přítomnosti vznešených dam a pasováním na myslivce a lovce zvěře s pravou barokní hostinou. Pod křídla baroka vás vezme Dvůr Gigant v Záluží už v sobotu 27. července od 14 hodin.
Letní barokní festivalLetní barokní festival "Západočeské baroko", jehož hlavní osu tvoří akce ve významných barokních lokalitách Plzeňského kraje (Mariánská Týnice, Klatovy, Zelená Hora, Tachov, Kladruby, Plasy, Hrádek u Sušice, Manětín) a doplňují jej také lokální koncerty, slavnosti v barokním duchu, poutní mše, výstavy a jiné zajímavé akce.

V sobotu 27. července 2019 jsou zájemci zváni na barokní slavnost Pod křídly baroka na Dvůr Gigant Záluží, nedaleko města Stod. Na návstěvníky slavnosti bude čekat podívaná v podobě barokních scenérií, barokní myslivecká hostina za přítomnosti vznešených dam a pasováním na myslivce a lovce zvěře, zbraně v dobách baroka, ležení Mansfeldových vojsk sokolník Milan Straka ze Sychrova.
 

Dobová hudba, dvorská zvířata i verbování

Dvůr GigantProgram doprovodí výstava "Podej ruku baroku", hudební soubory Cavalla Canor a Lobezstí Trubači, děti si užijí domácí dvorská zvířata, a soutěže, verbování do Mansfledových vojsk, projížďky na koních pro děti. Pro všechny pak nebudou chybět vyjížďky kočárem na Dvorský rybník a bohaté občerstvení.

Na barokní slavnost samostatně navazuje koncert Pavla Šporcla a Collegia České Filharmonie od 19:30 hodin. Vstupné na odpolední program 100 Kč, děti zdarma (koncert p. Pavla Šporcla je zpoplatněn zvlášť). Na akci lze využít dopravu speciálním festivalovým autobusem tam i zpět, jízdenka včetně vstupného pouze v předprodeji. (Cena jízdenky se nevztahuje na koncert Pavla Šporcla a dopravu po koncertě).
Barokní statek Dvůr Gigant v Záluží

Barokní statek Dvůr Gigant v Záluží

Jedná se o barokní hospodářský dvůr chotěšovského kláštera z poloviny 16. století.