Úvod > Aktuality > Klášter Sázava připravil na víkend mimořádné prohlídky

Klášter Sázava připravil na víkend mimořádné prohlídky

Vydáno 8. června 2018 Památky
Jen jednou ročně, vždy u příležitosti Víkendu otevřených zahrad, tentokrát 9. a 10. června, mají možnost disciplinovaní zájemci po předběžné rezervaci absolvovat téměř dvouhodinovou procházku Sázavskými klášterními zahradami s vyprávěním o jejich minulosti a budoucnosti se zastávkou a možností strávit krátký čas v jeskyni, o které tradice vypráví, že se v ní usídlil a bojoval se zlými duchy zakladatel kláštera sv. Prokop. Prohlídky ve skupinkách max. 12 osob, rezervace předem je nutná, vstupné 120 Kč.
Sázavský klášter je od raného středověku významným poutním místem. Je úzce spojený s životem a dílem poustevníka a patrona české země svatého Prokopa, a patří k nejpozoruhodnějším poutním místům v Čechách.  Přijďte i vy a okuste atmosféru místa posvěceného prací, modlitbou a zázraky sv. Prokopa

Už tento víkend 9. a 10. června se zde chystají mimořádné prohlídky s průvodcem pro velmi zdatné zvídavé návštěvníky dosud nepřístupnými klášterními zahradami s náhledem do jeskyně sv. Prokopa, ze které podle středověkých pramenů poustevník Prokop vyhnal tisíc démonů a zvítězil nad šípy ďáblovými. Jeskyně byla objevena sázavským farářem P. Methodem Klementem, OSB v polovině 20. století. Upozorňujeme zájemce, že prohlídky na sobotu 9. 6. 2018 od 10 a od 14 hodin jsou již vyprodány. Ostatní termíny jsou k dispozici.
Klášter Sázava - pouť za svatým Prokopem

Klášter Sázava - pouť za svatým Prokopem

V rozsáhlém areálu najdete místo pro relaxaci, poučení i mystické rozjímání. Bývalý klášter s bezmála tisíciletou tradicí je doslova prodchnut duchovní atmosférou a dávnými příběhy.