Úvod > Aktuality > Kladenský zámek zdobí kostýmy z pohádky S čerty nejsou žerty
Kladenský zámek zdobí kostýmy z pohádky S certy nejsou žerty
"> Kladenský zámek zdobí kostýmy z pohádky S certy nejsou žerty "> Steží se najde ten, kdo by film natocený v roce 1984 na motivy pohádky Boženy Nemcové Certuv švagr nevidel
Kultura

Kladenský zámek zdobí kostýmy z pohádky S čerty nejsou žerty

  • Vydáno28. května 2013
S velmi lukrativní nabídkou, jak si zpříjemnit nastávající letní období nyní přichází Kladenský zámek. Od 20. června až do 18. srpna bude lákat malé i velké na výstavu kostýmů a rekvizit z kouzelného a velmi oblíbeného pohádkového filmu S čerty nejsou žerty.
Kostýmy z pohádky S čerty nejsou žertyStěží se najde ten, kdo by film natočený v roce 1984 na motivy pohádky Boženy Němcové Čertův švagr neviděl. Mezi dětmi i dospělými je považován za jednu z nejoblíbenějších pohádek, které byly kdy filmaři zpracovány. Postavy Petra Máchala, jeho zlé a vypočítavé macechy Doroty, knížecích dcer Angeliny a Adélky, pekelníků – čerta Janka či samotného knížete pekel, a také nezapomenutelného kaprála, jsou nejen známé, ale mnohé jejich filmové repliky zlidověly.

Kostýmy z této pohádky má ve svém fundusu Barrandovské filmové studio. Na výstavě v prostorách kladenského zámku budou moci návštěvníci obdivovat nejenom čertovské kůže a šat nejvyššího pekelníka, ale chybět nebude záplatovaný kabát Petra Máchala, který si vysloužil v pekle i s jeho kouzelně bezednými kapsami plnými zlatých dukátů. Vystaveny by měly být i klobouky s péry vykutáleného správce a zlé Doroty, jimiž odháněli čerty, kaprálova uniforma, šaty kněžen a možná i vlčí ocas, bez něhož se ve filmové pohádce kouzla čertům nedaří.

Mimo této výstavy můžete v areálu kaldenského zámku navštívit zdejší zahradu s malým medvědáriem, kde vás potěší místní chlupáči – Marta a Míša. Medvědi byli nalezeni v bednách, které u Moravských Budějovic zanechal ukrajinský cirkus. Zámecký park, v kterém se medvědárium nachází je velmi pěkné místo pro odpočinek, které se nachází v historické části Kladna, kde jsou k vidění městské hradby. V parku je i pěkný dětský koutek, kde si děti mohou bezstarostně hrát.

Městské medvědárium Kladno

Městské medvědárium Kladno

Kladno má v zámeckém parku malé medvědárium, kde si, pokud máte štěstí, můžete prohlédnout dva adoptované medvědy Martu a Míšu.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky