Úvod > Aktuality > Keltský archeopark Isarno se znovu otevřel veřejnosti

Keltský archeopark Isarno se znovu otevřel veřejnosti

Vydáno 11. července 2013 Památky
Keltská osada v Letovicích byla několik let zavřená, v lednu 2013 ji do své správy od města Letovice převzalo sdružení Keltoi, které nyní pracuje na její obnově. Návštěvníkům byl skanzen zpřístupněn v červenci a i když je ještě třeba dokončit řadu rekonstrukčích prací, návštěvníci sem mohou o hlavních prázdninách zavítat denně od 10 do 17 hodin.
Skanzen IsarnoBývalá keltská usedlost Isarno byla po tři roky návštěvníkům uzavřena a dokonce hrozilo její stržení. Skanzen zachránilo sdružení Keltoi, které provozuje archeopark v Prášilech.

I když se v současné době nachází Isarno v postupné rekonstrukci, noví majitelé připravili pro své návštěvníky řadu zajímavých akcí. Již 4. srpna zde vypuknou oslavy keltského svátku Lughnasad, první zářijový den si zde všichni milovníci historie mohou prohlédnout ukázky řemesel a na zakončení sezóny 2013 je na 27. října připravena oslava keltského nového roku Samhain.

Archeopark Isarno je otevřen v létě denně od 10 do 17 hodin, v září se zde budou konat výukové programy pro školy. V příštích letech by měl mít skanzen novou podobu, mohl by představovat například římské a germánské osídlení Moravy.

Keltský skanzen Isarno u Letovic - projekt zrušen

Keltský skanzen Isarno u Letovic - projekt zrušen

V současné době je areál uzavřen a plánovaná rekonstrukce Isarna se konat nebude.

Archeopark Prášily

Archeopark Prášily

Archeopark v Prášilech na Klatovsku opakovaně zničil požár. Sdružení Keltoi, které Archeopark Prášily provozuje, by se chtělo pokusit o obnovu stavby.

Další aktuality