Úvod > Aktuality > Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad
">

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Vydáno 27. července 2019 Památky
Lughnasadový čas je tu. Bude se slavit, křepčit, jíst a pít. Letos se festival opět koná na archeoskanzenu v Nasavrkách. Na festivalu jsou každoročně prezentovaná keltské řemesla, boje, odívání, šperky, život Keltů prezentují české i zahraniční skupiny Keltů. Loni přijelo oslavit tento letní keltský svátek více jak 4 000 návštěvníků a na programu participovalo přes 200 účinkujících z 12 evropských zemí. Letos můžete zavítat do Země Keltů v Nasavrkách od 20. do 27. července 2019.
LughnasadJeden z hlavních keltských svátků se jmenuje Lughnasad, neboli svátek sklizně a plodnosti. Stopy
Keltů je možné nalézt po celé Evropě a Česko není výjimkou. Poslední červencový víkend je možné společně s Kelty oslavit Lughnasad v Nasavrkách. Hudba, tanec, jídlo, dobová řemesla, zábava pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do bohatého programu, který je pro návštěvníky přichystán. Festival se uskuteční již po potřinácté - potřetí za branami Keltského skanzenu Nasavrky.

KeltovéProgram pro celou rodinu představuje znalosti o pravěkém životě v celé jeho šíři a z něj vycházejících či pouze jím inspirovaných uměleckých směrů od šperkařství po tetování. Nudit se nebudou děti, babičky ani tatínkové. Sobotní den láká na stavitelství v době Keltů, gladiátorské souboje, keltské kmeny z různých koutů Evropy, dobová řemesla, irské tance a mnoho dalšího.

Vstupenky  včetně koncertů lze koupit na místě na sobotu 27. 7. 2019 za 360 Kč. Na místě bude dále možné zakoupit dvoudenní i jednodenní vstupné a obyvatelé Nasavrk mohou uplatnit speciální slevu. Loni přijelo oslavit tento letní keltský svátek více jak 4 000 návštěvníků a na programu participovalo přes 200 účinkujících z 12 evropských zemí.
Festival keltské kultury Lughnasad - Nasavrky 2020

28.7.
1.8.
Festival keltské kultury Lughnasad - Nasavrky 2020

Přijeďte společně s Kelty oslavit Lughnasad v Zemi Keltů. Hudba, tanec, jídlo, dobové řemesla, zábava pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy. Letos i přes aktuální situaci jsme pro vás festival připravili 5 denní festival.

Zámek Nasavrky s expozicí Keltů

Zámek Nasavrky s expozicí Keltů

V expozici Po stopách Keltů na zámku Nasavrky v Železných horách se dozvíte o historii Keltů v České kotlině i v Evropě. Seznámí vás s řemesly, kulturou, všedním životem i spiritualitou Keltů.

Země Keltů

Země Keltů

Skanzen v Nasavrkách je rekonstrukcí keltského "města" z mladší doby železné, tj. z 2. až 1. stol. př. n. l. Na takovém sídlišti ve své době žilo několik set až tisíc obyvatel. Všechny velké stavby (jedná se zejména o obytné domy) mají svoji předlohu v archeologických nálezech.