Úvod > Aktuality > Kejkle a kratochvíle opět dorazí do Moravské Třebové
Kejkle a kratochvíle v Moravské Trebové
"> Kejkle a kratochvíle v Moravské Trebové "> Kramárské písne, fakíri, rytíri na koních, dobová lazebna, alchymistická laborator tím vším každorocne ožívá celá Moravská Trebová ">
Zážitky

Kejkle a kratochvíle opět dorazí do Moravské Třebové

  • Vydáno27. srpna 2019
Oblíbený středověký festival věnovaný historii a plný lidového veselí, dobových řemesel, kejklířů, šermířů, soubojů, dobové hudby a trubadúrů vypukne 31. srpna 2019.

Kramářské písně, fakíři, rytíři na koních, dobová lazebna, alchymistická laboratoř tím vším každoročně ožívá celá Moravská TřebováDo časů pánů z Boskovic a ze Žerotína, kdy se město na pomezí Čech a Moravy stalo centrem humanistické vzdělanosti a říkalo se mu Moravské Athény, se vrátíte během srpnové slavnosti Kejkle a kratochvíle.

Moravská Třebová, město na Českomoravském pomezí, se označuje za renesanční perlu Česka. Řadu pozoruhodných architektonických památek z dob renesance i jiných časů poznáte při městských slavnostech Kejkle a kratochvíle, které se odehrají v sobotu 31. srpna na hlavním náměstí.

Moravská TřebováA na co se můžete těšit? Například na písničky středověku – kapelu živých muzikantů, dudy, cistry a šalmaje, písničky a hity gotiky i renesance k tanci poslechu, atmosféře i pobavení. Nebudou chybět ani bujaré tance renesančních krčem a veselic ze kterých poznáte, jak se tančilo na zámku i v podzámčí. Uvidíte také pásma veselých historických i tanečních scének.

Humorné historky mistra kata možná jako diváci pocítíte přímo na sobě – během představení si lze totiž vyzkoušet španělskou botu, palečnici a mistr kat vám pomůže se klidně i natáhnout na skřipec. V jiném koutu náměstí se ocitnete na chvíli v Orientu. Pravý fakír vám zde předvede své kousky – chůzi po střepech, hřebové lůžko i plivání ohně a pár dalších povedených fakírských kousků. Celým programem bude provádět královský herold. Program potrvá přibližně do 22 hodin.

Zámek Moravská Třebová – renesanční perla České republiky

Zámek Moravská Třebová – renesanční perla České republiky

Zámek v Moravské Třebové patří k nejvýznamnějším renesančním památkám v České Republice. Na konci 15. století se zde vůbec poprvé v českých zemích objevily, tehdy moderní, renesanční prvky a na začátku 17. století vznikla tři pozdně renesanční křídla podle plánů italských stavitelů.

Náměstí v Moravské Třebové s morovým sloupem a renesanční radnicí

Náměstí v Moravské Třebové s morovým sloupem a renesanční radnicí

V Moravské Třebové stojí zcela určitě za návštěvu místní zámek, ale chybu neuděláte, pokud zavítáte na náměstí T.G.Masaryka, kterému dominuje morový sloup a renesanční radnice. Jedná se o rozsáhlou renesanční stavbu s typickým renesančním prvkem – sgrafitovou omítkou z r. 1565 v zadním traktu.

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

V Moravské Třebové můžete využít příjemné posezení v zámeckém areálu ve stylové Zámecké kavárně. Hezké chvilky můžete strávit uvnitř v nekuřáckém prostoru nebo na zahrádce na nádvoří zámku.

Letní aquapark Moravská Třebová

Letní aquapark Moravská Třebová

Letní venkovní aquapark v Moravské Třebové nabízí svým návštěvníkům plavecký bazén se 4 plaveckými drahami, rekreační bazén s atrakcemi, vodní hřib, chrliče a stěnové trysky, tobogán (51 m), skluzavku (29 m).

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky