Úvod > Aktuality > Kdo se nebojí, může do mučírny v Moravské Třebové vyrazit dnes v noci
Zámek Moravská Trebová
"> Zámek Moravská Trebová "> Zámek Moravská Trebová "> Zámek Moravská Trebová

Kdo se nebojí, může do mučírny v Moravské Třebové vyrazit dnes v noci

Vydáno 6. července 2019 Památky
V sobotu 6. července se můžete těšit na noční prohlídky zámku se středověkou mučírnou za mihotavého světla svíček a loučí nebo expozice Poklady Moravské Třebové. Strašidelná expozice útrpného práva v zámeckém sklepení získá díky noční atmosféře ještě více na své působivosti. Obě expozice budou přístupné od 21:00 hodin.
Zámek Moravský TřebováZámek v Moravské Třebové patří k nejvýznamnějším renesančním památkám v České Republice. Na konci 15. století se zde vůbec poprvé v českých zemích objevily, tehdy moderní, renesanční prvky a na začátku 17. století vznikla tři pozdně renesanční křídla podle plánů italských stavitelů. Ty patří k nejhodnotnějším manýristickým památkám nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Zámek proto nechybí v žádné české učebnici dějin umění.

Mučírna Moravská TřebováKromě tradičních expozic si tu můžete prohlédnout středověkou mučírnu nebo expozici Poklady Moravské Třebové a v sobotu 6. června dokonce při nočních prohlídkách! Expozice vás seznámí s praktikami práva útrpného a Poklady Moravské Třebové

Začátky nočních prohlídek jsou ve 22:00 a 23:00 hodin.

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

Zámecká kavárna v Moravské Třebové

V Moravské Třebové můžete využít příjemné posezení v zámeckém areálu ve stylové Zámecké kavárně. Hezké chvilky můžete strávit uvnitř v nekuřáckém prostoru nebo na zahrádce na nádvoří zámku.

Vyhlídka na Třebovském hradisku

Vyhlídka na Třebovském hradisku

Nad Moravskou Třebovou se vypíná Třebovské hradisko. Jedná se o hrásť, která má podobu písmene C. Hradisko tvoří dvě návrší - Třebovské hradisko (550 m) a Dubina (553 m). Na vysokém kopci severovýchodně nad městem je stále ještě dobře zachovaný reliéf hrádku.

Zámek Moravská Třebová - renesanční perla České republiky

Zámek Moravská Třebová - renesanční perla České republiky

Zámek v Moravské Třebové patří k nejvýznamnějším renesančním památkám v České Republice. Na konci 15. století se zde vůbec poprvé v českých zemích objevily, tehdy moderní, renesanční prvky a na začátku 17. století vznikla tři pozdně renesanční křídla podle plánů italských stavitelů.