Úvod > Aktuality > Kde se ubytujete jako prezidenti: luxusní hotely, chata a vymazlená prezidentská apartmá
Ubytování

Kde se ubytujete jako prezidenti: luxusní hotely, chata a vymazlená prezidentská apartmá

Poslechněte si audio verzi článku
Chcete bydlet jako prezidenti? V Lánech nebo na Pražském hradě vás neubytují, ale zato o prezidentská apartmá nemají naše hotely a penziony nouzi. Dokonce jsme pro vás našli i hotel Prezident a Prezidentskou chatu, kam se vydáme po stopách skutečných prezidentů!
Na portálu Kudy z nudy si vybere každý. Lákají vás lázně a wellness? Zvolte si Luxury Spa & Medical Wellness Hotel Prezident v Karlových Varech. Anebo dáte přednost horám? Pak vám doporučíme Prezidentskou chatu, stylové ubytování v Jizerských horách. S prezidenty má společného víc, než byste čekali!
 

Lázně, hotel Prezident a Karlovy Vary

Plánujete cestu do Západočeských lázní? Vyberte si Karlovy Vary a Luxury Spa & Medical Wellness Hotel Prezident. Najdete ho v srdci města, kousek od věhlasného Vřídla a dalších léčivých minerálních pramenů. Vítěz v kategorii čtyřhvězdičkových hotelů v anketě Czech Hotel Awards 2022 s moderním designem nabízí klasickou lázeňskou i alternativní léčbu, wellness a kosmetické služby. Hosté se tu cítí jako v bavlnce – obzvlášť ti, kteří si vyberou největší a nejlepší pokoje v kategorii Junior Suite s výhledem do klidné Moravské ulice, do parků a lázeňských lesů. Chloubou hotelu je restaurace s překrásnými skleněnými lustry českých sklářských mistrů, hotelový Wellness Resort s plaveckým bazénem, zdobeným přírodním zlatým onyxem, saunový svět či soukromý teplý bazén se salinitou vody Mrtvého moře.
 

Prezidentská chata v Jizerských horách

V roce 2028 oslaví rovnou stovku od položení základního kamene Prezidentská chata v Jizerských horách. Zřejmě jde o nejstarší dochovanou chatu v Jizerkách, která slouží svému původnímu účelu. Sice leží jen 2,5 km od Bedřichova, přímo u vstupu na Jizerskou lyžařskou magistrálu, ale běžní návštěvníci se dovnitř dlouho nedostali. Na začátku druhé světové války chatu zabrali nacisté, po válce se jí říkalo Chata radosti a oddechu, ale když v 50. letech přešla pod správu Kanceláře prezidenta republiky, fungovala výhradně jako rekreační zařízení pro zaměstnance Hradu. Pro veřejnost byla chata zcela nepřístupná, dokonce nebyla vyznačena ani na turistických mapách a příjezdovou cestu uzavírala závora.

Vše se změnilo až v roce 1991, kdy Prezidentská chata obnovila provoz a otevřela se pro všechny kolemjdoucí. Když se stát v roce 2011 rozhodl, že ji už nechce, měla chata na kahánku. Nakonec ale roubenou budovu i okolní pozemky včetně Hrabětické louky s výhledem na Jablonec nad Nisou společně s manželkou Lenkou koupil Dalibor Dědek, kterého znáte jako zakladatele firmy na zabezpečovací techniku Jablotron. Rekonstrukce v roce 2012 vrátila Prezidentské chatě původní vzhled z roku 1928, nejnovějším přírůstkem pak je takzvaný Vejminek, který vyrostl na místě bývalých stájí a garáže. Sedm dvoulůžkových pokojů s vlastními koupelnami zvýšilo kapacitu chaty na 50 lůžek.

A prezidenti? V roce 2014 tehdejší prezident České republiky Miloš Zeman při návštěvě Libereckého kraje vzpomínal, jak na Prezidentskou jezdil na běžkách ze Šámalky, o rok později se pak na Prezidentské chatě setkal s poslanci a senátory regionu. Mimochodem, i Šámalova chata má tak trochu prezidentskou minulost: je totiž pojmenovaná po Přemyslu Šámalovi, prvním kancléři prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.
 

Pět luxusních prezidentských apartmá

  • Prezidentské apartmá Grandhotelu Pupp pravidelně využívají zahraniční hvězdy Filmového festivalu Karlovy Vary. Má velkorysou rozlohu 99 metrů čtverečních, jídelna je vybavená sklem Moser a porcelánem Thun, a z oken se otvírá výhled na centrum Karlových Varů s říčkou Teplá.
  • Ještě větší prezidentské apartmá má Spa Hotel Chateau Mcely. Mezonetové apartmá s rozlohou 111 metrů čtverečních sídlí v zámecké věži a kromě krbu tu najdete plně vybavenou kuchyni s jídelnou, dvě ložnice, designové točité schodiště nebo privátní vstup do knihovny a na střešní observatoř.
  • Výhledy na Pražský hrad, Petřín a historické centrum Prahy, rozloha 150 metrů čtverečních, mramorová koupelna, jemně tkané koberce a interiér laděný do krémových a hnědých tónů: to je luxusní Prezidentské apartmá hotelu Mandarin Oriental na Malé Straně. Nádherné apartmá najdete v soukromé věži v barokním křídle, jeho součástí je i vyhlídková terasa. Bydleli tu například Dalajláma, Madonna, Paulo Coelho, Kylie Minogue či Jennifer Lopezová, Gwen Stefani tu pak natáčela část videoklipu k songu Early Winter.
  • Luxusní pražský hotel Four Seasons má dokonce dvě prezidentská apartmá. Ubytovat se můžete v barokní vilce u Vltavy anebo v Prague Castle Presidential Suite, prostoru s velkorysou rozlohou 155 metrů čtverečních a úchvatným výhledem na Pražský hrad. Před vámi tu bydleli například Sean Connery, Robbie Williams, Jean-Paul Gaultier či Bruce Willis. Co myslíte, využili piano a dalekohled, kterým se dá pozorovat Malá Strana a ruch na Karlově mostě?
  • Na sto dvaceti metrech čtverečních nabízí prezidentské apartmá hotelu Hilton obývací pokoj, ložnici, koupelnu s vířivkou, pracovnu i kuchyňku. Při návštěvách Prahy tu skutečně občas bydlí hlavy států, namátkou američtí prezidenti Bill Clinton, George W. Bush nebo Barack Obama.
Domeček, vila, zámek, tvrz i Hrádeček: víte, kde bydleli naši prezidenti?

Domeček, vila, zámek, tvrz i Hrádeček: víte, kde bydleli naši prezidenti?

Na rozdíl od Spojených států a jiných zemí, kde má prezident jasně určené sídlo, si naše hlavy státu mohou svůj domov vybrat. Jako první se samozřejmě nabízí Pražský hrad, ale z našich prezidentů tam bydleli jen někteří. Víte, která místa zvolili a kam jezdili na letní byty? A který dům nejčastěji sloužil jako soukromé prezidentské sídlo?

Nejlepší Wellness & Spa hotely a wellness centra v České republice

Nejlepší Wellness & Spa hotely a wellness centra v České republice

Lákají vás lázně, wellness, relaxace a představa pár dní nerušeného odpočinku? Kde najdete opravdu příjemné prostředí, bohatou škálu lázeňských procedur a uklidňující atmosféru? Kde se o vás královsky postarají a pomohou vám načerpat novou sílu a energii? Odpověď jsme hledali za vás, a to v žebříčcích amerického cestovatelského portálu Tripadvisor. Nabídneme vám ale samozřejmě i výběr skvělých míst podle portálu Kudy z nudy.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Hotely pro fanoušky rekordů a kuriozit: nejstarší, nejužší, nejvyšší, nejmenší i největší

Hotely pro fanoušky rekordů a kuriozit: nejstarší, nejužší, nejvyšší, nejmenší i největší

Vyberte si na portálu Kudy z nudy unikátní místo k ubytování! Hledáte hotely, které vybočují z průměru? Právě na vás jsme mysleli a sestavili žebříček hotelových kuriozit. Sbalte si kufry a ubytujte se v hotelech, které splňují některé z mnoha nej! Nejužší starý hotel? Hotel ve věži? Hotel, kde se budete cítit jako ve vesmírné lodi? Nejstarší hotel? Hotel s jediným pokojem? Anebo hotel tak vysoko v oblacích, že výš už to v Česku nejde? Víme o všech, a připojíme také osvědčené tipy na netradiční ubytování v rozmanitých stylech.

Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Fairmont Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Fairmont Golden Prague Hotel (bývalý Intercontinental Prague) je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Prochází generální rekonstrukcí, otevřen by měl být v druhé polovině roku 2024.

Luxury Wellness & Spa hotelu Mandarin Oriental

Luxury Wellness & Spa hotelu Mandarin Oriental

Nechte rozmazlovat sebe a harmonizovat své tělo a ducha v jediných lázních na světě umístěných do renesanční kaple v pražském Mandarin Oriental hotelu. Okouzlí vás ubytování plné luxusu, komfortu a elegance umístěné v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera ze 14. století.

Šámalova chata na Nové Louce

Šámalova chata na Nové Louce

Šámalovu chatu, původně lovecký zámeček Clam-Gallasů, užíval za první republiky Dr. Přemysl Šámal, kancléř prezidenta T. G. Masaryka. Interiér byl obložen modřínem a apartmán s koupelnou byl zařízen stejně jako v Černínském paláci. Dnes slouží chata všem turistům k načerpání nových sil.

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled. Na recepci Grandhotelu si určitě všimnete unikátních nástěnných hodin.

Hotel Republika & Suites

Hotel Republika & Suites

Hotel Republika & Suites nabízí rodinné ubytování s 24-hodinovou restaurací. Obsahuje 16 zvukotěsných pokojů, které vytvářejí dokonalou rovnováhu mezi komfortem a stylem.

Hilton Prague u Rohanského nábřeží

Hilton Prague u Rohanského nábřeží

Vyrazte letos do stověžaté Prahy, plné parků, historie a nových cool míst – přímo k luxusnímu pobytu vás zve 5* hotel Hilton Prague u Vltavy. Odpočiňte si v prostorném moderním pokoji, užijte si wellness a originální koktejly na terase střešního baru Cloud 9. Parkování je zdarma po celé léto.

Návraty do zlatých časů secese: ubytování ve vilách, zámcích a stylových hotelech

Návraty do zlatých časů secese: ubytování ve vilách, zámcích a stylových hotelech

Přelom 19. a 20. století patřil secesi, uměleckému slohu, který zasáhl architekturu i užité umění, módu, šperky, nábytek i nádobí. Ty doby už sice dávno zmizely ve víru první světové války, ale návrat do starých zlatých časů slibují různé secesní vilky, penziony, hotýlky a dokonce i zámky. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, jaké ubytování ve stylu secese můžete nalézt v Česku.

Tradice: švestkové knedlíky, buřty s cibulí a voda z Islandu aneb oblíbená jídla našich prezidentů

Tradice: švestkové knedlíky, buřty s cibulí a voda z Islandu aneb oblíbená jídla našich prezidentů

I hlavy státu jsou jen lidé a mají své chutě. Co se servírovalo na Pražském hradě a v Lánech a jaká jídla si oblíbili naši prezidenti? Kdo měl rád obyčejné prosté jídlo a kdo si naopak potrpěl na exotiku? Vydejte se s námi po stopách prezidentských chutí a upečte si také originální dort President podle receptu renomované české kuchařky!

Prezidentská chata v Jizerských horách

Prezidentská chata v Jizerských horách

Prezidentská chata je původní roubená stavba z roku 1928, která poskytuje stylové ubytování na hřebenu regionu Jizerské hory, 850 m. n.m. Slavná dřevěná horská chata prošla kompletní rekonstrukcí, která ji vrátila do původní podoby z první poloviny minulého století.

Hotel Nautilus v Táboře

Hotel Nautilus v Táboře

Dopřejte si nezapomenutelný pobyt v překrásném čtyřhvězdičkovém hotelu Nautilus v Táboře, kde je každý pokoj jedinečný. Pokoje jsou vyzdobeny uměleckými předměty místních umělců a spolu s citlivě umístěným osvětlením tvoří nezaměnitelnou kulisu pro překrásné ubytování.

Spa & Wellness Hotel Prezident v Karlových Varech – špičkové léčení a wellness

Spa & Wellness Hotel Prezident v Karlových Varech – špičkové léčení a wellness

Lázeňský a wellness hotel Prezident – moderní designový hotel se skvěle vybaveným wellness resortem (7 druhů saun, bazény, fitness) se nachází v samém centru Karlových Varů, jen pár kroků od Vřídla a karlovarských kolonád. Nabízí lázeňskou léčbu a více než 100 wellness a kosmetických procedur.

Hotel Four Seasons na Praze 1

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.

Kongresové centrum Parkhotel Plzeň

Kongresové centrum Parkhotel Plzeň

Kongresové centrum Parkhotel Plzeň je nový 4hvězdičkový moderní hotel s komplexními službami. Hotel se nachází v příjemném prostředí Borského parku situovaného v jižní části Plzně, se snadnou dosažitelností centra města a mezinárodní silniční sítě.

Courtyard by Marriott Brno

Courtyard by Marriott Brno

Courtyard by Marriott Brno je moderní čtyřhvězdičkový hotel, který nabízí 201 luxusních pokojů včetně jednoho střešního apartmá. Hotel se nachází v areálu Spilberk Office Centre a poskytuje nádherný výhled na historické centrum města.

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort nabízí luxusní ubytování v Mariánských Lázních v klidném prostředí a s nádherným výhledem na lázeňské město, blízkosti golfového klubu Royal Golf Club Mariánské Lázně.

Další aktuality

Novinky v nabídce ubytování: luxusní hotely v Praze i regionech Česka

V Praze i v dalších městech a krajích České republiky se každý rok otvírá několik nových luxusních hotelů. Pojďte nabídku zajímavého ubytování prozkoumat s Kudy z nudy. Které hotely se otevřely v posledních letech, které se na otevření teprve chystají a které hotelové společnosti si Česko vyhlédly jako zajímavý cíl byznysu?
Ubytování

100 tipů na místa, kde můžete vyzkoušet glamping

Slyšeli jste už o glampingu? Jedná se o luxusní kempování pro ty, kteří chtějí zůstat v bezprostředním kontaktu s přírodou, ale současně nechtějí přijít o své pohodlí a moderní vymoženosti dnešní doby. Neobvyklý název vznikl z anglických slov "glamorous" a "camping". I v našich luzích a hájích existují glampovací místa, přehled těch nejatraktivnějších z nich vám přináší Kudy z nudy.
Ubytování

Nejlepší Wellness & Spa hotely a wellness centra v České republice

Lákají vás lázně, wellness, relaxace a představa pár dní nerušeného odpočinku? Kde najdete opravdu příjemné prostředí, bohatou škálu lázeňských procedur a uklidňující atmosféru? Kde se o vás královsky postarají a pomohou vám načerpat novou sílu a energii? Odpověď jsme hledali za vás, a to v žebříčcích amerického cestovatelského portálu Tripadvisor. Nabídneme vám ale samozřejmě i výběr skvělých míst podle portálu Kudy z nudy.
Ubytování

Toužíte strávit noc na hradě či na zámku? Vyberte si z míst, kde vás čeká pohádkový pobyt

Z nesplnitelného snu se stala docela běžná záležitost a vy si jen musíte vybrat to správné šlechtické sídlo, ať už hledáte historické vybavení nebo moderní komfort, romantiku či dobrodružství. Na nocleh na hradech a zámcích vás zve portál Kudy z nudy.
Ubytování

Kam pod stan k vodě? Tipy na vodácké kempy a tábořiště v Česku

Chystáte se na dovolenou na vodě? Pak se vám budou určitě hodit naše tipy na vodácké kempy a tábořiště. Ať už se vydáte na Vltavu, Sázavu, Berounku nebo Lužnici, Kudy z nudy vám poradí, kde složit hlavu. Vybírat můžete z tradičních kempů u vody, které mnohdy nabízí i ubytování v chatičkách anebo z klasických vodáckých tábořišť ve skromnějším stylu.
Ubytování

Hotelové hvězdičky: co znamenají a jak se nenechat napálit?

Vybíráte si ubytování v hotelu? Nejjednodušší je řídit se počtem hvězdiček: ty vám prozradí, co můžete očekávat. Protože však jejich používání je pouze orientační a dobrovolné, rozhodně nic nepokazíte, když se při výběru hotelu zaměříte také na popis ubytování, služby, které ubytovací zařízení poskytuje, fotografie i recenze hostů.
Ubytování

10 tipů na výlety na nejkrásnější turistické chaty aneb ve stínu i na výsluní

O chatách se točí filmy a seriály, odehrávají se v nich filmová dramata, horory i komedie, zpívá se o nich v písničkách a samozřejmě je najdete i na Kudy z nudy. Nabídka je jako obvykle velmi bohatá: máme chaty v údolích i na vrcholcích hor, chaty proslulé i ty méně známé. Zabalte si ruksaky, vyrážíme!
Ubytování

Hotel je nuda, ubytujte se na stromě, v sudu nebo na vodě

Měkoučká postel plná načechraných polštářů a z ní výhled na jezírko, vinohrady či do korun stromů? Anebo nocleh na starodávné peci jako z pohádek o Honzovi? Netradiční i kuriózní místa k ubytování lákají na zážitky i pohodlí. Kde je hledat vám prozradí portál Kudy z nudy.
Ubytování