Úvod > Aktuality > KC Novodvorská se v sobotu promění v ráj loutek a loutkářů
KC Novodvorská se v sobotu promění v ráj loutek a loutkářů
"> "> "> ">
Kultura

KC Novodvorská se v sobotu promění v ráj loutek a loutkářů

  • Vydáno19. listopadu 2019
Pátý ročník loutkařského festivalu Novodvorský zvoneček nabídne nespočet loutkových představení divadelních souborů ze všech koutů republiky! Ve čtvrtek a v pátek 21. a 22. listopadu 2019 se bude hrát pouze pro školy a školky, pro veřejnost se pak brány loutkového divadla Zvoneček otevřou v sobotu 23. listopadu 2019, kdy se bude hrát po celý den od 10:00 do 19:30 hodin.
Pejsek a kočičkaNovodvorský zvoneček, to je pátý ročník pražského pohádkového festivalu loutek, který připravilo Tradiční loutkové divadlo Zvoneček za pomoci loutkařů, divadelníků a hudebníků z celé ČR. Těšit se můžete na divadelní smršť, ve které si vyberou děti i dospělí.

Kromě domácího souboru, který představí svého populárního Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, na festivalu vystoupí i několik hostů. Mezi nimi například známý loutkový soubor Buchty a loutky, který v Praze jinak uvidíte ve Švandově divadle, Divadlo Toy Machine se svým rozverným Cirkusáriem, anebo soubor z divadla Jiskra, které hraje v Divadle Karla Hackera v Kobylisích.
 

Radujme se, veselme se! a Sůl nad zlato

LoutkyS inscenací Radujme se, veselme se! přijede loutkoherečka Jana Vyšohlídová se svým Divadlem u staré herečky. Zahraje kouzelný vánoční příběh, ve kterém zazní mnoho známých koled, a který vypráví o pouti Marie, Josefa a o narození Ježíška.

Dalším hostem je Ilegumova divadelní společnost. Ta přijede z Dolních Chaber, kde působí v kavárně Pod pavlačí, odkud vyráží na zájezdy po celé republice. Mladý soubor má na kontě několik cen z loutkářských přehlídek a vystupuje na řadě festivalů (Theatrum Kuks, Loutkářská Chrudim, Praha žije hudbou, kavárny naživo, aj.). Ve Zvonečku zahraje Sůl nad zlato, klasickou pohádku Boženy Němcové o tom, jak se v království ztratila všechna sůl.