Úvod > Aktuality > Katedrála svatého Víta připomene 25. výročí od svatořečení Anežky České
Katedrála svatého Víta pripomene 25.výrocí od svatorecení Anežky Ceské
"> Katedrála svatého Víta pripomene 25.výrocí od svatorecení Anežky Ceské "> Katedrála sv. Víta bude pro poutníky otevrena od 9:30 hodin "> Pro prípad velkého poctu poutníku bude pred katedrálou umístena velkoplošná obrazovka
Památky

Katedrála svatého Víta připomene 25. výročí od svatořečení Anežky České

  • Vydáno14. listopadu 2014
Čtvrtstoletí od zapsání královské dcery Anežky České na seznam svatých je jednou z nejvýznamnějších společenských událostí letošního podzimu. Slavnostní mši 15. listopadu v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze bude sloužit státní sekretář státu Vatikán.
Sv. Anežka ČeskáKardinál Dominik Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český, srdečně zve k oslavě 25. výročí kanonizace sv. Anežky České a listopadových dnů 1989.

Slavnou mši sv. v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze bude dne 15. listopadu 2014 od 10:30 hodin celebrovat J. Em. kardinál Pietro Parolin, vatikánský státní sekretář. Zároveň se potom od 12:00 hodin uskuteční přátelské setkání s hudbou na Hradčanském náměstí, kde bude připomenuta atmosféra listopadu 1989.

Katedrála sv. Víta bude pro poutníky otevřena od 9:30 hodin, od 10 hodin poté začíná program písní a slova o sv. Anežce České. Pontifikální mše sv. ke cti sv. Anežky České bude zahájena v 10:30 hodin. Pro případ velkého počtu poutníků bude před katedrálou umístěna velkoplošná obrazovka.
Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála svatého Víta je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů.