Úvod > Aktuality > Katedrála sv. Víta zve na letní varhanní koncerty
Katedrála sv. Víta zve na letní varhanní koncerty
"> ">
Kultura

Katedrála sv. Víta zve na letní varhanní koncerty

  • Vydáno8. července 2019
Metropolitní kapitula u sv. Víta ve spolupráci se Správou Pražského hradu pořádá letos již devátý ročník mezinárodního varhanního festivalu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Koncerty se konají vždy v úterý 9., 16., 23. a 30. července 2019 v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě.

Katedrála VítaFestival v areálu Pražského hradu vytváří příležitost slyšet ve čtyřech festivalových večerech (festivalové úterky v období 9. – 30. července) v interpretaci čtyř renomovaných varhaníků včetně zahraničního interpreta nejzajímavější tituly z varhanní literatury napříč obdobími, styly a žánry, včetně skladeb soudobých autorů.

Projekt, jehož duchovním otcem je a nad nímž záštitu převzal arcibiskup kardinál Dominik Duka, je prestižní kulturní událostí letošního léta a zároveň vrcholné turistické sezóny. Záměrem je umožnit zájemcům o varhanní hudbu jedinečný zážitek za zvuku romantických Mölzerových varhan v monumentální architektuře katedrály a jedinečný dojem z ohromného magického prostoru rozeznělého čtyřmi a půl tisíci píšťal.
 

Poslechem nádherné hudby podpoříte dobrou věc

Katedrála sv. VítaProvoz v katedrále sv. Víta je totiž prvoplánově podřízen liturgickému a turistickému účelu a příležitost slyšet hrát nástroj koncertně, s využitím všech jeho možností, se naskytne skutečně pouze zřídkakdy.

Festival je koncipován jako nekomerční aktivita při zachování cenově dostupného vstupného pro širokou veřejnost a v neposlední řadě má podpořit projekt na vybudování nových katedrálních varhan se světovými parametry, čímž se uzavře několik století trvající proces dostavby katedrály. Podpořte i vy budoucí ročníky festivalu svou účastí na tom letošním!

V úterý 9. 7. vystoupí Markéta Schley Reindlová, 16. 7. pak Miroslava Svobodová, 23. 7. Marie Zahrádková a 30. 7. uzavře koncerty Vladimír Kopec ze Slovenska. Lístky je možné nakoupit on-line na webu pragueticketoffice.com anebo osobně na Staroměstském náměstí 14 Prague Ticket Office – Via Musica u Týnského chrámu. Koncerty začínají vždy v 19:00 hodin, doporučujeme přijít s předstihem min. 40 minut, kvůli bezpečnostním kontrolám u vstupu do areálu Pražského hradu.

Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála svatého Víta je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů.