Úvod > Aktuality > Kašperské hory zvou na letní prohlídky města i tradiční Kašperskohorskou pouť
Kašperské hory zvou na letní prohlídky města i tradiční Kašperskohorskou pouť
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kašperské hory zvou na letní prohlídky města i tradiční Kašperskohorskou pouť

  • Vydáno5. srpna 2022
Pokud míříte na Šumavu, neměli byste si nechat ujít prohlídku města Kašperské Hory. Komentované prohlídky jsou k dispozici přes celé prázdniny. Každou neděli, úterý a čtvrtek vás v hlavní letní sezóně průvodci provedou po zdejších historických zajímavostech. O víkendu 6. a 7. srpna 2022 si nenechte ujít tradiční Kašperskohorskou pouť.

Kašperské HoryKašperské Hory jsou šumavským městem s bohatou historií. Toto horské středisko je centrem celoroční turistiky a rozkládá se v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy. Pestrá historie malého, avšak významného královského horního města a poutavá poloha představují atraktivní turistický cíl. O letních prázdninách si pro zvídavé turisty připravilo Městského kulturní a informační středisko každé úterý, čtvrtek a neděli komentovanou prohlídku po Kašperských Horách.

Kašperské horyV průběhu prohlídky vyslechnete i některou z pověstí z kašperskohorského okolí a po absolvování prohlídky pro vás nebude cizí ani významná zlatokopecká historie doby Jana Lucemburského. Prohlídka začíná v srpnu ve všední dny v 15:00 hodin, v neděli se koná pouze dopolední prohlídka v 10:30 hodin.

Obsahem prohlídky je historie vzniku města, prohlídka radničního podzemí, podíváte se také do 140 m2 dlouhé jeskyně bývalého pivovaru (v budově Parkhotelu Kašperské Hory) a dozvíte se spoustu dalších zajímavostí a historek z tohoto šumavského městečka. Jedná se o placenou prohlídku, základní vstupné činí 90 Kč, snížené pak 70 Kč. Vstupenky koupíte v předprodeji na Městském kulturním a informačním středisku v budově radnice, rezervace na tel. 376 503 413, e-mail: informace@kasphory.cz.


Pouť v Kašperských Horách zve na bohatý program

kašperskohorská pouťTradiční pouť v Kašperských Horách o víkendu 6. a 7. srpna 2022 vás zve na bohatý program plný hudby a zábavy. Po oba dny probíhat na náměstí řemeslný jarmark, který ozdobí přes 40 prodejců svými originálními výrobky. Během sobotního dne se můžete těšit na řadu hudebních vystoupení a v neděli se uskuteční již dvanácté setkání harmonikářů. Na své si přijdou i milovníci pouťových atrakcí, které naleznou na Žižkově náměstí. K pouti patří neodmyslitelně také duchovní program.

kašperskohorská pouťSobotní program na náměstí bude začínat v 11:00 loutkovým divadlem Kejklíř pro nejmenší a bude se na pódiu střídat s dechovou hudbou Otavanka. Odpoledne se uskuteční pobožnost v kostele sv. Markéty a průvod ke kostelu Panny Marie Sněžné, kde bude v 17:00 následovat poutní mše svatá. Večer roztančí náměstí pouťová zábava pod taktovkou místních skupin Pelíškové a Rankl Sepp. Příznivce duchovní hudby zveme do kostela sv. Mikuláše na varhanní koncert Adama Viktory.

Hlavní nedělní program se bude odehrávat od 10:00 slavnostní poutní mší svatou v kostele sv. Markéty. Program potom bude pokračovat na náměstí 12. setkáním harmonikářůKašperských Horách. Pouť vyvrcholí v 15:00 v kostele Panny Marie Sněžné požehnáním poutníkům za hudebního doprovodu grafenauského hudebního uskupení Eibnschläger Sänger.

Komentované prohlídky města Kašperské Hory

1.7.
30.9.
Komentované prohlídky města Kašperské Hory

V turistické sezoně, od června do září, se konají pravidelné prohlídky města s průvodcem pro individuální návštěvníky.

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.

Cestou zlatokopů – naučná stezka do Amálina údolí

Cestou zlatokopů – naučná stezka do Amálina údolí

Naučná stezka do Amálina údolí vás provede jádrem nejvýznamnějšího zlatonosného revíru předhusitských Čech s četnými památkami dolování od 14. do 20. století. Stezka je doplněna informačními cedulemi.

Kostel Panny Marie Sněžné v Kašperských Horách

Kostel Panny Marie Sněžné v Kašperských Horách

Poutní kostel Panny Marie Sněžné byl vystavěn na jižním okraji města v novorománském slohu v letech 1850 – 1867 podle plánů domácího zednického mistra Jana Buchingra pro velké množství poutníků, kteří přicházeli do Kašperských Hor každoročně na pouť 5. srpna.