Úvod > Aktuality > Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, koncert i přednášky

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, koncert i přednášky

Vydáno 13. listopadu 2019 Zážitky
S přicházející zimou areál pražských Kasáren Karlín neusíná. Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy - téměř každý den kino s filmovými novinkami, dokumenty a artovými snímky, koncerty českých a zahraničních kapel nezávislé scény a nově také přednášky POHOVor ve spolupráci s neziskovými organizacemi. Až do 16. listopadu sem mohou návštěvníci zajít na Svatomartinské slavnosti s doprovodnými koncerty.
HusaSvatomartinské slavnosti v Kasárnách Karlín nabízejí od 11. do 16. listopadu 2019 návštěvníkům kvalitní menu - o husu se postará pražské bio řeznictví The Real Meat Society, jejichž maso pochází od malých českých farmářů. Dbají na udržitelné hospodaření, láskyplný venkovní chov a všechny jejich produkty se obejdou bez chemie. Kvalitní vína dodalo české vinařství Pod Chlumem, které postupně obnovuje opuštěný kout s vinicemi na Lounsku.

Reinis JaunaisPražskou premiéru si tu 13. listopadu odbude unikátní projekt České televize a časopisu Reflex s názvem Moje svoboda, který představí minutovou poctu svobodě od 30 předních autorů v čele se Zdeňkem Svěrákem, Ester Geislerovou nebo Václavem Marhoulem. V pátek 15. listopadu se od 19:30 můžete ttěšit na akustický koncert Reinis Jaunais - lotyšského písničkáře a vyhlášeného kytaristy. Vstup na koncert je zdarma.

Z přednášek ve spolupráci s neziskovými organizacemi proběhnou v listopadu a prosinci například diskuse Greenpeace o udržitelném stylu života, Amnesty International o migraci a situaci na ostrově Lampeduse nebo organizace Cesta domů o možnostech péče o umírající v domácím prostředí.

kasárna karlínKarlínská kasárna vznikla v roce 1844 jako odpověď na problém s kapacitně nedostačujícím ubytováním pro vojáky. Stavby se ujala firma Vojtěcha Kleina, jenž proslul jako stavitel prvního pražského nádraží – dnešního Masarykova. Jedná se o klasicistní pětipodlažní budovu, která se zachovala ve své původní dispozici a mimo několika pozdějších přístaveb na dvoře a úprav interiérů také ve více méně původním stavu. V přiléhající hospodářské budově dnes funguje kavárna, bar, kino, koncertní a divadelní sál, galerie a taneční škola pro děti.
Kasárna Karlín

Kasárna Karlín

Kasárna Karlín jsou obřím komplexem dvou historických budov v centru metropole, kde do roku 2008 sídlily některé složky armády a cizinecké policie. Téměř deset let hledal opuštěný areál své využití.