Úvod > Aktuality > Karlův most oslaví 660 let
Karlův most oslaví 660 let
">
Památky

Karlův most oslaví 660 let

  • Vydáno6. července 2017
V neděli 9. července uplyne přesně 660 let založení Karlova mostu. Přijďte toto významné výročí oslavit! Hlavní město pro vás připravilo neobvyklé prohlídky i dobovou fanfáru, která zazní nad ránem z Malostranské mostecké věže. Oslavy pak večer ukončí mimořádné promítání Kinobusu.
Karlův most ranníKdo se řadí k "ranním ptáčatům" neměl by si nechat ujít mimořádnou prohlídku Karlova mostu, která začíná v neděli 9. července v 6:30 hodin. Uslyšíte dobovou slavnostní fanfáru z Malostranské mostecké věže v čase, kdy Karel IV. položil před 660 lety základní kámen stavby. Člen řádu křižovníků s červenou hvězdou mostu požehná a vyrazíte na mystickou ranní prohlídku slavné památky. Zájemci budou mít možnost podívat se po celý den zdarma i do Muzea Karlova mostu. Nezmeškejte příležitost vyfotit si slavnou památku v době, kdy na ní nejsou davy turistů!

Karlův mostKomentovaná prohlídka Karlova mostu spojená s plavbou pražskými Benátkami začíná v 10 hodin. Díky ní poznáte Karlův most z Vltavy. Vydejte se napříč pražskými Benátkami lodí kolem pilířů mostu a prohlédněte si Karlův most jinak, než jste zvyklí. Zájemci budou mít možnost podívat se po celý den zdarma i do Muzea Karlova mostu. Vycházka je zdarma, ale pozor – je zde omezený počet účastníků na 30 osob. Registrace se provádí pouze telefonicky denně od 8 do 20 hodin na telefonu 221 714 560. Kdo by prohlídku nestihl, nebo byla již obsazena, má šanci ještě ve 14 hodin.

Karlův most večerVečerní program u Karlova mostu začne ve 20 hodin u sochy Karla IV. na Křižovnickém náměstí. Uniknout by si ji neměli nechat ti, kdo mají rádi legendy a mystické příběhy. Večerní komentovaná prohlídka vás seznámí s atmosférou doby Karla IV. a připomene historický význam mostu z několika úhlů pohledu. Na prohlídku bude od 21:30 hodin volně navazovat promítání filmu Noc na Karlštejně Kinobusu na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem. Vycházka je zdarma, ale pozor, je zde omezený počet účastníků na 50 osob. Registrace probíhá pouze telefonicky denně od 8 do 20 hodin na telefonu 221 714 560.
Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradě jí procházeli čeští králové.