ÚvodAktualityKarlův most oslaví 660 let

Památky

Karlův most oslaví 660 let

0 z 5 (0x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce

6. července 2017


V neděli 9. července uplyne přesně 660 let založení Karlova mostu. Přijďte toto významné výročí oslavit! Hlavní město pro vás připravilo neobvyklé prohlídky i dobovou fanfáru, která zazní nad ránem z Malostranské mostecké věže. Oslavy pak večer ukončí mimořádné promítání Kinobusu.
Karlův most ranníKdo se řadí k "ranním ptáčatům" neměl by si nechat ujít mimořádnou prohlídku Karlova mostu, která začíná v neděli 9. července v 6:30 hodin. Uslyšíte dobovou slavnostní fanfáru z Malostranské mostecké věže v čase, kdy Karel IV. položil před 660 lety základní kámen stavby. Člen řádu křižovníků s červenou hvězdou mostu požehná a vyrazíte na mystickou ranní prohlídku slavné památky. Zájemci budou mít možnost podívat se po celý den zdarma i do Muzea Karlova mostu. Nezmeškejte příležitost vyfotit si slavnou památku v době, kdy na ní nejsou davy turistů!

Karlův mostKomentovaná prohlídka Karlova mostu spojená s plavbou pražskými Benátkami začíná v 10 hodin. Díky ní poznáte Karlův most z Vltavy. Vydejte se napříč pražskými Benátkami lodí kolem pilířů mostu a prohlédněte si Karlův most jinak, než jste zvyklí. Zájemci budou mít možnost podívat se po celý den zdarma i do Muzea Karlova mostu. Vycházka je zdarma, ale pozor – je zde omezený počet účastníků na 30 osob. Registrace se provádí pouze telefonicky denně od 8 do 20 hodin na telefonu 221 714 560. Kdo by prohlídku nestihl, nebo byla již obsazena, má šanci ještě ve 14 hodin.

Karlův most večerVečerní program u Karlova mostu začne ve 20 hodin u sochy Karla IV. na Křižovnickém náměstí. Uniknout by si ji neměli nechat ti, kdo mají rádi legendy a mystické příběhy. Večerní komentovaná prohlídka vás seznámí s atmosférou doby Karla IV. a připomene historický význam mostu z několika úhlů pohledu. Na prohlídku bude od 21:30 hodin volně navazovat promítání filmu Noc na Karlštejně Kinobusu na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem. Vycházka je zdarma, ale pozor, je zde omezený počet účastníků na 50 osob. Registrace probíhá pouze telefonicky denně od 8 do 20 hodin na telefonu 221 714 560.
Nahlásit neaktuální obsah

Související témata

Redakce Kudy z nudy

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu v Praze Památky

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu v Praze Audio

Karlův most je bezesporu jedním z nejikoničtějších symbolů Prahy a zároveň nejstarším mostem, který překlenuje řeku Vltavu. Každý, kdo se jím prochází, vstupuje do živé kroniky české historie. Základní kámen položil sám císař Karel IV. roku 1357.

Muzeum Karlova mostu Kultura

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky Zážitky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Malostranská mostecká věž v Praze Památky

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.

Staroměstská mostecká věž v Praze Památky

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradě jí procházeli čeští králové.

Další aktuality

Kalendář 2026: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2026. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze. Navštívit můžete i Benešovu vilu v Sezimově Ústí. V Lichtenštejnském paláci se navíc těšte na výstavu Dary premiérům. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
6. březen 2026 8:34
Památky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (7.3. – 8.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Jarní Polívkování na Smíchovské Náplavce 2026, Trhy na Kulaťáku 2026, Víkend sněženek v Průhonické botanické zahradě 2026, Den s T. G. M. v Lánech 2026, Živá Exotika – mezinárodní teraristická akce v Praze. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
6. březen 2026 6:00
Zážitky, Praha

Výstava Předjaří v Královské zahradě nabízí první jarní květiny i mladé umění

Výstava Předjaří v Královské zahradě 2026 s podtitulem Zahrada malých gest je aktuálně v plném proudu v Empírovém skleníku na Pražském hradě. Uvidíte tisíce rychlených jarních cibulovin (tulipány, narcisy, kosatce) v kombinaci s uměleckými díly. Výstavu v Královské zahradě na Pražském hradě můžete navštívit do 8. března 2026. Výstava se koná pod záštitou Evy Pavlové, manželky prezidenta republiky.
5. březen 2026 9:59
Příroda, Praha

Motýli v trojské Botanické zahradě vám ukáží umění přežít

Jako každý rok pořádá Botanická zahrada hl. m. Prahy výstavu tropických motýlů, takže i letos máte možnost obdivovat lehkost a kouzlo těchto zástupců hmyzu. Staňte se svědky jejich zrození a vzdušných tanců. Zároveň se vám odhalí odhalí různorodé evoluční strategie a způsoby adaptace. Skleníkem Fata Morgana budou poletovat stovky krásných tropických i evropských druhů a svou krásou okouzlí nejen dospělé, ale rozzáří oči zejména dětem, pro které jsou motýli synonymem pohádkových kouzel a lesních víl. Výstava začíná 2. dubna a potrvá až do 17. května 2026. Navštívit ji můžete od 9 do 19 hodin denně kromě pondělků, kdy je skleník uzavřen. Přijďte a objevte kouzlo motýlů na vlastní oči a nechte se obletovat!
4. březen 2026 9:36
Příroda, Praha

Výstava orchidejí v trojské botanické zahradě odhalí cesty objevitelů

Každoroční březnová výstava orchidejí v botanické zahradě se opět vrací a bude otevřena až do 15. března 2026 denně mimo pondělí od 9.00 do 19.00 hodin O víkendech se uskuteční workshopy, kde si bude možno vyrobit například originální skleníček s rostlinami, a součástí je i prodej orchidejí a dalších pokojových květin spojený s pěstitelskou poradnou. Výstavy orchidejí lákají do tropického skleníku Fata Morgana již od roku 2006. Přehlídku této rostlinné krásy si každoročně nenechá ujít několik tisíc návštěvníků.
2. březen 2026 8:41
Příroda, Praha

Niche Tourism: jaké oblíbené téma mají vaše cesty? Audio

Výraz Niche Tourism asi neznáte, ale mnozí z vás jej přesto už dávno provozují. Jednoduše řečeno jde o všechny netradiční formy cestování, jejichž popularita stále roste. I na Kudy z nudy vás lákáme na cestování, při kterém zažijete něco navíc.
1. březen 2026 14:53
Životní styl, Praha

Zoo Praha se podařilo rozmnožit strašilky humří, nejmohutnější nelétavý hmyz

Zoo Praha chová vzácné, kriticky ohrožené strašilky humří (Dryococelus australis), považované za nejmohutnější nelétavý hmyz světa.
1. březen 2026 9:12
Příroda, Praha

Tipy na velikonoční výlety v Praze a okolí

Svátky jara jsou tu a s nimi spousta zajímavých akcí plných tradic, veselí a oslav. Velikonoce patří ke svátkům, které zvěstují konec dlouhé zimy a příchod toužebně očekávaného jarního období. Pojďte s Kudy z nudy přivítat jaro na zajímavá místa v Praze a okolí metropole!
1. březen 2026 7:25
Zážitky, Praha