Úvod > Aktuality > Karlštejn nabízí zcela nový okruh celým hradem i několik zážitkových prohlídek
Karlštejn nabízí zcela nový okruh celým hradem i několik zážitkových prohlídek
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Karlštejn nabízí zcela nový okruh celým hradem i několik zážitkových prohlídek

  • Vydáno6. května 2022
Od května 2022 nabízí hrad Karlštejn zcela nový prohlídkový okruh. Jde o mimořádnou prohlídku nazvanou „Celým hradem“, na které si zájemci projdou všechny tři prohlídkové trasy Karlštejna. Prohlídky se konají minimálně třikrát do měsíce a vstupenku je třeba si zakoupit v předprodeji nebo on-line.
Novinkou letošní návštěvnické sezóny na hradě Karlštejně je mimořádný okruh "Celým hradem". Zvídavým turistům nabízí mimořádnou příležitost prohlédnout si všechny tři okruhy hradu najednou a takřka soukromě. Během 180 minut vás některý ze zkušených karlštejnských průvodců provede soukromými komnatami císaře Karla IV., všemi hradními kaplemi, a nakonec vás čeká i vyhlídka z Velké věže. Jedná se o soukromou prohlídku pro maximálně 6 osob a vstupenky lze zakoupit pouze v předprodeji nebo on-line. Jednotné vstupné na tuto unikátní prohlídku stojí 1 500 Kč.
 
Hrad KarlštejnHrad Karlštejn nabízí běžné prohlídky na okruzích „Císařská rezidence Karla IV.“, „Karlštejnské hradní kaple“ a „Vyhlídka z Velké věže“. Mimo nich se příznivcům hradních interiérů a historie nabízí další mimořádné okruhy. Patří mezi ně například „Karlštejn jako uzavřená pevnost“ – prohlídka bez návštěvnického ruchu. Díky ní zařijete pocity, které na tomto úchvatném místě mohl prožívat sám Karel IV. Jen v malé družině navštívíte hradní brány, nádvoří, areál hradní studny, hradby, císařovy komnaty a všechny karlštejnské svatyně včetně kaple svatého Kříže. Prohlídky začínají ve vybrané pondělky každou celou hodinu a vstupenku je nutné zakoupit online. Ty nejbližší se konají 16. května, 6. června a 20. června 2022. Vstupné stojí 1100 Kč.
 

Večerní Karlštejn a kafe s kastelánem

karlštejnZážitkovou prohlídku je i „Kaple večerního Karlštejna“ – exkluzivní mimořádná večerní exkurze posvátných prostor hradu Karlštejn včetně kaple svatého Kříže. Na nádvořích utichne turistický ruch a Karlštejn se ponoří do tichého večerního odpočinku. To je právě ta správná doba na mimořádný zážitek – procházku karlštejnskými kaplemi včetně interiéru kaple svaté Kateřiny a presbyteria kaple sv. Kříže. Kapacita prohlídky je striktně omezena na max. 6 osob. Vstupenky pouze v předprodeji nebo on-line. Vstupné stojí 1400 Kč a nejbližší termíny jejího konání jsou 6., 13., 20. a 27. května.

hrad KarlštejnVypravit se můžete i na „Kafe s kastelánem“ – kastelán hradu Karlštejn Ing. Lukáš Kunst vás osobně provede hradem a představí vám jej z jiného úhlu. Obsahem bude nejenom historie hradu, soukromé a reprezentační prostory, posvátné prostory s kaplí svatého Kříže včetně presbyteria, ale také třeba témata jako návštěvnický provoz, nepřístupné prostory, jižní parkán, stavební úpravy v minulosti, probíhající stavební obnova... Zkrátka můžete s kastelánem strávit zajímavé odpoledne a podvečer na Karlštejně. Součástí prohlídky bude nejenom káva a zákusek, ale také welcome drink a malé občerstvení. Kapacita prohlídky je omezena na 6 osob. Rezervace na prohlídku se nevyřizují, vstupenky je možno koupit v předprodeji na pokladně hradu nebo on-line za 3000 Kč. Za kastelánem se lze vypravit např. 25. května, 26. června nebo 5. července.
Na kafe s kastelánem – mimořádný okruh

5.7.
Na kafe s kastelánem – mimořádný okruh

Součástí prohlídky bude nejenom káva a zákusek, ale také welcome drink a malé občerstvení. Kapacita prohlídky je omezena na 6 osob.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.