Úvod > Aktuality > Karlštejnský poklad se znovu představí návštěvníkům

Karlštejnský poklad se znovu představí návštěvníkům

Vydáno 25. února 2012 Zážitky
Na Státní hrad Karlštejn se ve středu 29.2.2012 opět vrátí část tzv. Karlštejnského pokladu. Od 1.3.2012 si jej budou moci opět prohlédnout všichni návštěvníci v rámci I. prohlídkového okruhu. Karlštejnský poklad, který čítá na 40 cenných exponátů z období 14. – 19. století, spolu s kopiemi české Svatováclavské koruny a koruny císařů Svaté říše římské, bude instalován v posledních dvou místnostech I. prohlídkové trasy a přístupný denně kromě pondělí dle otevírací doby hradu. V červenci a srpnu dokonce 7 dní v týdnu. Karlštejn návštěvníkům nabízí tři prohlídkové trasy. Součástí II. návštěvního okruhu je proslulá Kaple sv. Kříže, místo uložení nejprve říšských a následně také českých korunovačních klenotů.

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality