Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn zahajuje hlavní turistickou sezónu - přístupný je denně mimo pondělí

Hrad Karlštejn zahajuje hlavní turistickou sezónu - přístupný je denně mimo pondělí

Vydáno 1. března 2018 Památky
Od 1. března 2018 je hrad Karlštejn opět otevřen denně kromě pondělků od 9:30 do 16:00 hodin, v červenci a srpnu pak bude otevřeno každý den. Navštívit můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici můžete zhlédnout repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny a uvidíte také karlštejnský poklad představující kolem 40 exponátů.
Hrad KarlštejnZatímco v únoru byl Karlštejn přístupný pouze o víkendech, od března se turistům opět otevírá i během pracovního týdne, avšak mimo pondělí.

Na hradě lze nyní navštívit Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. (základní okruh) a výstavu Karlštejnský poklad - Kultura císařského dvora Karla IV. (samostatně bez průvodce v Klenotnici hradu, na konci I. prohlídkové trasy).

Volně přístupná je Studniční věž s 78 m hlubokou hradní studnou s dochovaným unikátním systémem vytahování vody ze studny.
 

Do kaple svatého Kříže a na Velkou věž až od května

Karlštejnský pokladDruhá prohlídková trasa s nejcennějšími interiéry včetně kaple svatého Kříže bude opět zpřístupněna až od 1. května. Třetí prohlídkovou trasou je vyhlídka z Velké věže (nejvyšší bod hradu), odkud můžete zhlédnou na celý Karlštejn i celé údolí. Cestou na věž si prohlédnete i slavnostní schodiště s gotickými freskami, bývalou strážnici a zbrojnici. Výstup na věž je možný pouze v doprovodu průvodce a je možný v květnu a září o víkendech a od června do srpna denně podle otevírací doby hradu.

Na hradě se letos opět uskuteční mnoho kulturních akcí. Na Karlštejn se letos vypraví opět Královský průvod, uskuteční se i oblíbená Hradozámecká noc. Připravují tu řadu doprovodných akcí, kocertů a speciálních prohlídek. Koncert k zahájení sezony je plánován už na tuto sobotu 3. března. Návštěvníkům se v Rytířském sále představí Trio Talia. Na programu budou sólové skladby pro zpěv a klavír, pro housle a klavír a lidové písně v úpravách významných skladatelů, jako byli Antonín Dvořák, Leoš Janáček či Jan Malát.
Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality