!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Karlových Varech zahájí novou lázeňskou sezónu
Karlovy Vary zahájí lázenskou sezónu
"> Karlovy Vary zahájí lázenskou sezónu "> Pátecní program slibuje Staroceský remeslný trh a Jarní porcelánové trhy "> Po setmení se Karlovarské mestské divadlo rozehraje zvuky i barvami v audiovizuální projekci Vernum
Lázně a wellness

V Karlových Varech zahájí novou lázeňskou sezónu

Vydáno 2. května 2019
Zahájení lázeňské sezony je oblíbenou akcí, která každoročně v květnu oficiálně startuje lázeňskou sezonu v Karlových Varech. Letos se tato oslava přírodních léčivých zdrojů koná od 3. do 5. května a příchozí se mohou těšit na svěcení minerálních pramenů, řemeslný jarmark, historický průvod Karla IV. městem, různé koncerty a další kulturní vystoupení i společenské akce.

Karlovy Vary kolonádaPrvní květnový víkend 3. až 5. 5. bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezónyTřídenní program oslavuje přírodní léčivé zdroje a je zároveň poděkováním Karlovi IV. za založení města.

V ulicích, parcích, na kolonádách i v lázeňských lesích se představí hudebníci, divadelníci a další umělci. Chybět nebudou tradiční prvky, které k zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech patří již dlouhá léta, například slavnostní večer s předáním ceny města a čestného občanství, který se letos odehraje v Karlovarském městském divadle, žehnání pramenům a slavnostní mše, průvod družiny Karla IV. nebo řemeslný trh s dobovými atrakcemi pro děti zdarma.

Karlovy Vary - Jelení skokZahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech bude probíhat od pátku 3. května do neděle 5. května. Páteční program slibuje Staročeský řemeslný trh a Jarní porcelánové trhy. V sobotu bude návštěvníky nejvíce lákat průvod v čele s Karlem IV. nebo řemeslný jarmark na Třídě T.G. Masaryka a ve Smetanových sadech. Tamtéž bude možné zhlédnout také historické ležení Karla IV. a od 16:00 hodin vypukne hostina Karla IV., na které rozpoutají nevázanou zábavu kejklíři, rytíři, tanečnice a divadelníci, kteří předvedou své umění pro krále Karla IV. Chybět nebude ani tradiční běh číšníků Vrchní prchni. Neděle pak bude patřit kulturním vystoupením.

Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.