!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V Karlových Varech zahájí novou lázeňskou sezónu

V Karlových Varech zahájí novou lázeňskou sezónu

Vydáno 2. května 2019 Lázně a wellness
Zahájení lázeňské sezony je oblíbenou akcí, která každoročně v květnu oficiálně startuje lázeňskou sezonu v Karlových Varech. Letos se tato oslava přírodních léčivých zdrojů koná od 3. do 5. května a příchozí se mohou těšit na svěcení minerálních pramenů, řemeslný jarmark, historický průvod Karla IV. městem, různé koncerty a další kulturní vystoupení i společenské akce.

Karlovy Vary kolonádaPrvní květnový víkend 3. až 5. 5. bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezónyTřídenní program oslavuje přírodní léčivé zdroje a je zároveň poděkováním Karlovi IV. za založení města.

V ulicích, parcích, na kolonádách i v lázeňských lesích se představí hudebníci, divadelníci a další umělci. Chybět nebudou tradiční prvky, které k zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech patří již dlouhá léta, například slavnostní večer s předáním ceny města a čestného občanství, který se letos odehraje v Karlovarském městském divadle, žehnání pramenům a slavnostní mše, průvod družiny Karla IV. nebo řemeslný trh s dobovými atrakcemi pro děti zdarma.

Karlovy Vary - Jelení skokZahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech bude probíhat od pátku 3. května do neděle 5. května. Páteční program slibuje Staročeský řemeslný trh a Jarní porcelánové trhy. V sobotu bude návštěvníky nejvíce lákat průvod v čele s Karlem IV. nebo řemeslný jarmark na Třídě T.G. Masaryka a ve Smetanových sadech. Tamtéž bude možné zhlédnout také historické ležení Karla IV. a od 16:00 hodin vypukne hostina Karla IV., na které rozpoutají nevázanou zábavu kejklíři, rytíři, tanečnice a divadelníci, kteří předvedou své umění pro krále Karla IV. Chybět nebude ani tradiční běh číšníků Vrchní prchni. Neděle pak bude patřit kulturním vystoupením.

Zahájení lázeňské sezóny 2020 v Karlových Varech

Zahájení lázeňské sezóny 2020 v Karlových Varech

Poslední květnový víkend 29. - 31. 5. 2020 bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezóny. Třídenní program, v rámci kterého oslavujeme přírodní léčivé zdroje a děkujeme Karlovi IV. za založení města.

Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech - zrušeno

Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech - zrušeno

Tradiční porcelánové slavnosti se konají již po 25. v Karlových Varech na prostranství před Grandhotelem Pupp.

Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Další aktuality

3.3.
2020
Naberte po zimě energii v západočeských lázních

Naberte po zimě energii v západočeských lázních

Západočeské lázně | Lázně a wellness
10.2.
2020
Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Západočeské lázně | Lázně a wellness