!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Karlovy Vary rozzáří festival světla
Karlovy Vary rozzáří festival světla
"> "> "> "> ">
Zážitky

Karlovy Vary rozzáří festival světla

  • Vydáno7. září 2021
Karlovy Vary se druhý zářijový víkend opět rozzáří, jelikož je čeká čtvrtý ročník festivalu světla s názvem VARY°září. Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města bude k vidění 10. a 11. září od 21 hodin do půlnoci. Leitmotiv letošního ročníku zní „Mezi nebem a zemí aneb Monsters“.

Nejdelší světlená stezka v historii festivalu

Videomapping Karlovy VaryLetošní ročník Festivalu světel v Karlových Varech bude ve znamení návštěv z vesmíru. Multimediální show, nazvaná "Mezi nebem a zemí aneb Monsters", odehrávající se hned na několika objektech v lázeňském centru, se bude konat 10. a 11. září 2021.

Na trase o délce 3 km od hotelu Thermal až k Poštovnímu dvoru na vás čeká více než deset lokací, na kterých najdete videomapping, lasermapping, interaktivní exponáty, zábavné intervence do veřejného prostoru, live performance ladící se světlem a obří statiské projekce nebo hudební vystoupení. Na historicky nejdelší světelné trase potkáte na jejich fasádách mimo jiné i obří statické projekce, které doladí celkovou atmosféru festivalu.
 

Kraken, Andromeda nebo návštěva z Rudé planety

mlýnská kolonáda nasvícenáJak jsme již uvedli, centrum města bude patřit v pátek a sobotu návštěvníkům z dqalekých světů. Cílem audiovizuálního projektu je ztvárnit pomocí Hi-tech multimediálních prvků uplynulé století v centru Karlových Varů na mnoha místech, jež na sebe budou navazovat a hosté si tak užijí podmanivost a kouzlo těchto prostor tak, aby návštěvníci byli výtvory fascinováni a nezapomněli ani po letech na to, co ve Varech zažili.

A jaké jsou letošní trasy a co na nich zažijete? Alžbětiny Lázně připravily fiktivní příběh "Návštěva z Rudé planety" o vzniku karlovarských pramenů. Na povrchu Marsu se totiž nachází útvar, který nápadně připomíná sochu Ducha pramenů. Návštěva ze vzdálené planety tak na sebe nenechá dlouho čekat. Instalace "Za Mír" představuje padesátku svítících běžců se rozsvěcuje a zhasíná tak, že vytváří synchronizovaný závod v krásném prostředí Dvořákových sadů. VARY°ZÁŘÍ tak reagují na partnerskou akci SP v Triathlonu a přetváří park ve virtuální stadion.

festival světla Karlovy VaryNa Mlýnské kolonádě se objeví Lotosová zahrada. Zavěšený svítící květ je doplněn akrobaty a dalšími prvky, které spojují živé představení se světelnými objekty. Zámecká věž se promění na "Maják", který na sebe poutá pozornost svou dynamickou světelnou show široko daleko. Tvoří tak pomyslný střed festivalu mezi rušným centrem a klidnější procházkou k Poštovnímu dvoru. Na kostele sv. Máří Magdalény se odehraje velkolepá lasermappingová show, která ladí s tématem festivalu „Přízraky z jiných světů“. V hudebním podkresu objeví vnímavý divák známé melodie z tematických filmů.

festival světla Karlovy VaryV Grandhotelu Pupp se zabydlelo podivné stvoření, které nápadně připomíná Krakena a nechce se hnout. Procházku Goethovou stezkou ozvláštní interaktivní instalace "Animals", která je tvořena očima reálných zvířat od velblouda, přes ještěry, ptáky, až po mořské živočichy. Pozor, když budete hluční, tak se před vámi zvířata schovají. Netradiční vstup do Galerie umění vytvoří 7 stylizovaných „lodí“ s korouhvičkami, které vysílají barevné paprsky světla všude okolo.

Na louce mezi Galerií a Poštovním dvorem rozkvete "Andromeda" – louka posázená 5 tisíci malých světel, která vytvoří jednu z největších land-artových instalací v ČR. Na části se navíc budou podílet sami návštěvníci festivalu. Trochu děsivé bude "Zrcadlení": Tři podivní tvorové bloumají kolem Poštovního dvora a nedůvěřivě si okukují návštěvníky festivalu. Ti zjišťují, že se oni sami zrcadlí v hlavách těchto příšerek i na projekci v hnízdě!
Galerie umění Karlovy Vary

Galerie umění Karlovy Vary

Galerie od roku 1953 uchovává, zhodnocuje a přibližuje české umění 20. století ve stálých expozicích, krátkodobých výstavách, publikační činnosti a kulturně vzdělávacích programech. Stálá expozice prezentuje bohaté sbírky českého umění 20. století a představuje díla klasiků českého moderního umění.

Barokní kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech

Barokní kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech

U Vřídla přímo v centru Karlových Varů najdete monumentální vrcholně barokní chrám sv. Máří Magdalény, jehož autorem je Kilián Ignác Dientzenhofer.

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal se nachází v srdci Karlových Varů. Nabízí ubytování na pokojích s krásným výhledem do lázeňského centra a především prvotřídní lázeňskou a wellness péči. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Přijďte se odreagovat a udělat něco pro své zdraví do Alžbětiných lázních, jedné z nejkrásnějších architektonických dominant Karlových Varů. Lázně byly založeny roku 1906 a pojmenovány po císařovně Elizabetě – Sissi.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled. Na recepci Grandhotelu si určitě všimnete unikátních nástěnných hodin.

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady najdete na začátku lázeňské zóny po pravé straně na cestě mezi hotelem Thermal a Sadovou kolonádou. Park nese jméno slavného českého hudebního skladatele světového formátu – Antonína Dvořáka, který je zde také zvěčněn v podobě sochy.

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny – Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Poštovní Dvůr v Karlových Varech

Poštovní Dvůr v Karlových Varech

Historická památka Poštovní Dvůr se nachází na okraji lázeňské části města, v těsné blízkosti sanatoria Richmond, nedaleko Lázní I. a Grandhotelu Pupp. Vysoce stylová luxusní restaurace s původní studnou a krbem, dřevěným stropem a podlahou je vyzdobena exponáty z Muzea obchodu.

Další aktuality

16.1.
2022
20 tipů, kam za kouzlem zimy v Krušných horách

20 tipů, kam za kouzlem zimy v Krušných horách

Západočeské lázně | Příroda
11.1.
2022
Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku

Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku

Západočeské lázně | Zimní sporty
3.1.
2022
20 tipů, kam za zdravím do lázní

20 tipů, kam za zdravím do lázní

Západočeské lázně | Lázně a wellness