Úvod > Aktuality > Karlovy Vary lákají po staletí
Letní sporty

Karlovy Vary lákají po staletí

  • Vydáno2. října 2012
Bylo by těžké vyjmenovat dlouhou řadu osobností, které od dob jejich zakladatele, krále Karla IV., oslnila krása Karlových Varů, nejvyhlášenějších lázní České republiky jedinečně umístěných v údolí řek Ohře a Teplé. V tomto týdnu už po pětačtyřicáté přivítají Karlovy Vary nejstarší festival filmů s turistickou tematikou na světě TOURFILM. Festival od 4. do 6. října přenese návštěvníky do exotického Tahiti.

K pobytu v lázních rozhodně patří i aktivní pohyb – určitě si vyberete z naší nabídky. Lázně disponují vším, co blahodárně působí na tělo i duši. Nabídka zahrnuje exkluzivní hotely specializované na zdraví a wellness, aquacentra ve stylu římských lázní i pozoruhodné lázně pivní. Hosty západního výběžku České republiky nadchnou i muzea, vyznačené turistické okruhy a golfová hřiště.

Nejznámějším pramenem je zde Vřídlo, gejzír horké minerální vody, která tryská do výšky až 12 metrů. V prostoru kolonády je umístěno celkem 5 kašen s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41 °C. Navštívit můžete také vřídelní podzemí, kde se vyrábějí takzvané kamenné růže. Za prameny se můžete vydat také na neorenesanční Mlýnskou kolonádu -  pod střechou, kterou nese 124 korintských sloupů, se nachází minerální prameny Mlýnský, Skalní, Libušin, Knížete Václava a Rusalčin.

K oblíbeným kratochvílím lázeňských hostí patří také prohlídka Jan Becher Muzea, první továrny na bylinný "třináctý karlovarský pramen", kde nechybí ani jeho ochutnávka. Mimo jiné zde uvidíte např. becherovod, prastaré sudy s pestrým zdobením nebo historické skleněné lahve. O tom jak honosně rodina Becherů žila, si uděláte představu ve Vile Becher z počátku 20. století, budované s ohledem na zajištění komfortního bydlení i patřičné reprezentace svých stavebníků a vlastníků. Dnes slouží jako interaktivní galerie pro mladé výtvarníky.

Volně podél nábřeží se dostanete až ke světoznámému Grandhotelu Pupp. Právě nad ním stojí již od roku 1914 rozhledna Diana, ke které se můžete nechat pohodlně vyvézt pozemní lanovkou. Za krásného počasí lze údajně dohlédnout až do vzdálenosti 70 km. K rozhledně náleží také restaurace s příjemnou lesní terasou. Děti si určitě oblíbí místní "minizoo". Najdou tu poníky, kamerunské kozy, čínská prasátka a pávy. Upravené lesní stezky zvou k příjemným procházkám, podívat se můžete například ke slavnému Jelenímu skoku, který je od Diany vzdálen něco přes 1 km.


 

Zámecké Lázně

Zámecké Lázně

Užijte si nekonečnou relaxaci. Lázně originální, unikátní, magické, nádherné a přesto otevřené a dostupné všem! Zámecké lázně jsou jedním z nejkrásnějších lázeňských center v Evropě a poskytují svým klientům širokou škálu léčebných a relaxačních programů.

Thermarium se solnou komorou – odpočinek ve skále v Karlových Varech

Thermarium se solnou komorou – odpočinek ve skále v Karlových Varech

Renomovaný Wellness hotel Jean de Carro s jedinečným výhledem na Vřídelní kolonádu a její okolí leží přímo v srdci lázeňského centra Karlových Varů. Thermarium obsahuje whirlpool, saunu, infračervenou kabinu, bylinnou parní komoru, wellness bar a solnou komoru.

Dostihové závodiště v Karlových Varech

Dostihové závodiště v Karlových Varech

Atmosféra lázeňského města spolu se specifickým prostředím dostihového závodiště, kde především secesní tribuna a celkové historické ladění závodiště evokuje atmosféru let dávno minulých.