Úvod > Aktuality > Karlovu Studánku doporučuje i americký deník The New York Times
Lázne Karlova Studánka
"> Lázne Karlova Studánka "> Karlova Studánka stojí za návštevu "> Jeseníky skýtají výborné podmínky pro lyžování
Lázně a wellness

Karlovu Studánku doporučuje i americký deník The New York Times

  • Vydáno16. ledna 2013
Do seznamu 46 nejlepších turistických cílů, které pro tento rok doporučuje americký deník The New York Times se dostaly také Jeseníky a lázně Karlova Studánka. Tato destinace se na seznamu zmiňuje jako jediná z celé České republiky. Pozornost Američanů si zasloužila díky proslulému čistému ovzduší.
Před několika dny upoutaly Jeseníky, konkrétně lázně Karlova Studánka, pozornost prestižního amerického deníku The New York Times, který je zařadil na seznam 46 míst světa, které stojí letos za to navštívit. Karlova Studánka se tak na seznamu ocitla společně třeba s Rio de Janeirem v Brazílii či mexickým Yucatánem.

Americká novinářka Sarah Wildmanová popisuje Jeseníky, jako pohoří proslulé svěžím a čistým vzduchem. Připomíná také unikátní architekturu lázní Karlova studánka, účinky zdejší minerální vody a i to, že se zde po těžké operaci léčil bývalý prezident Václav Havel. Novinářka nezapomíná ani na vynikající sněhové podmínky ve zdejších lyžařských centrech, jakými jsou například Ramzová, Červenohorské sedlo či Kouty.Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Lyžařský areál Ramzová

Lyžařský areál Ramzová

Ski centrum Bonera Ramzová se nachází v Jeseníkách v nadmořské výšce 782 – 1351 m n.m. Čeká tu na vás nejdelší sjezdovka v ČR v délce 3 260 metrů.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.