Úvod > Aktuality > Karlovarské Vřídlo se opět otevřelo turistům, k dispozici jsou i ostatní prameny
Karlovarské Vřídlo se opět otevřelo turistům, k dispozici jsou i ostatní prameny
"> "> "> "> "> "> Mlýnská kolonáda je bez obtíží prístupná "> Krása Mlýnské kolonády
Lázně a wellness

Karlovarské Vřídlo se opět otevřelo turistům, k dispozici jsou i ostatní prameny

  • Vydáno26. května 2020
Karlovarské Vřídlo a Vřídelní kolonáda je od pondělí 25. května 2020 opět přístupná veřejnosti. Volně přístupná jsou nyní pítka s vývěrem Vřídla, obnoven je i prodej suvenýrů a dalšího zboží. Nadále však zůstává uzavřená hala s vývěrem nejznámějšího karlovarského pramene, která prochází rekonstrukcí.
VřídloHala Vřídla v Karlových Varech už nutně potřebovala celkovou rekonstrukci, ocitla se totiž v havarijním stavu. Původně se měla otevřít už na letošní sezónu, termín dokončení se však zřejmě protáhne, a to až do roku 2021. V plánu jsou opravy objektu Vřídelní kolonády i samotných technologií.

Vřídlo vydá za minutu průměrně dva tisíce litrů minerální vody a dnes je jediným pramenem využívaným ke koupelím. Sloupec vřídelní vody je díky tlaku schopen vytrysknout až do výšky 12 metrů. Karlovarské Vřídlo denně vynese na povrch až 18 tun minerálů.
 

Minerální prameny Karlových Varů jsou již také otevřeny

Kolonáda Karlovy VaryNávštěvníci lázeňského města mají trvale k dispozici Mlýnskou a Tržní kolonádu i Altán pramene Svobody. Prameny v ostatních kolonádách byly pro veřejnost uzavřeny od 1. do 27. dubna 2020.

Přímo v Mlýnské kolonádě tak můžete opět ochutnávat zdejší teplé prameny: Kníže Václav I (65°C), Kníže Václav II (64,3°C), pramen Libuše (63°C), Mlýnský pramen (56°C), Rusalka (60°C), Skalní (46,9°C). Tržní kolonáda pak nabídne pramen Karla IV. (64°C) a Tržní pramen (65,2°C). Zámecká kolonáda poskytuje pitnou kůru pramene Zámeckého dolního (55°C) a Zámeckého horního (55,9°C).

Prameny Sadový a Hadí jsou v souvislosti s opravami Sadové kolonády nadále pro veřejnost uzavřeny až do skončení oprav.
Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Sadová kolonáda v Karlových Varech

Sadová kolonáda v Karlových Varech

Sadová kolonáda, od vídeňských architektů Fellnera a Helmera, sloužila na konci 19. století jako promenáda Blanenského pavilonu. Pavilon byl sice v šedesátých letech 20. století zbourán, ale litinová kolonáda, naštěstí stojí dodnes.

Lázeňský hotel Sadový Pramen v Karlových Varech

Lázeňský hotel Sadový Pramen v Karlových Varech

Lázeňský hotel Sadový Pramen se nachází v centru lázeňského území vedle Sadové kolonády. Lázeňský hotel patří díky tradičnímu léčení pomocí přírodního léčivého zdroje k hlavním léčebným zařízením v Karlových Varech.