Úvod > Aktuality > Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti
Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti
"> ">
Životní styl

Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti

  • Vydáno15. května 2019
Ekologická farma Kozodoj zve všechny 12. ročník Karlovarských bioslavností na Kozodoji. Konají se v sobotu 18. 5. 2019. Čeká na vás bohatý program – uvidíte koně, tradiční řemesla, nakoupíte si lokální produkty a těšit se můžete také na spoustu her. Vystoupení opět budou poučná, netradiční a budou účastníkům nabízet zajímavé pohledy na sociální a environmentální způsob myšlení.
Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji jsou celodenní, zábavně vzdělávací akce určenou pro širokou veřejnost, hlavně však pro rodiny s dětmi. Konají se pravidelně v sobotu v druhé polovině května – další, již 12. ročník, připadá na sobotu 18. 5. 2019 od 10:00 hodin do 18:00 hodin.

Cílem bioslavností je zábavnou formou předat základní myšlenky o životnímu prostředí, ochraně přírody, regionálních potravinách, tradičním řemeslům, historii kraje. Organizátoři chtějí lidem nabídnout možnost prožít zábavný a příjemný den a přitom si rozšířit své obzory o nové poznání. Účast přislíbili sokolníci ze záchrané stanice Penthea se svými nádhernými dravci a zajímavým povídáním o jejich životě, šermíři i šikovní řemeslníci z celých Čech. Dále se můžete těšit na ekohry nebo historické traktory.
Kozodoj – ekologická farma rodinného typu

Kozodoj – ekologická farma rodinného typu

Můžete u nás najít směsici rozmanitých hospodářských zvířat, jako jsou kozy, ovce, koně, göttingenská prasata, krůty, husy, lamu a pár kravek plemene Jersey a Holštýn.

Kvízová stezka

Kvízová stezka

Kvízová stezka leží podél ekocentra, její tématikou jsou zvířata, příroda (environment) a pochopení proč je zadržování vody v krajině důležité.