Úvod > Aktuality > Novoměstský krajáč nabídne spoustu originálních výrobků z regionů na Novoměstské radnici
Novoměstský krajáč nabídne spoustu originálních výrobků z regionů na Novoměstské radnici
"> "> ">
Zážitky

Novoměstský krajáč nabídne spoustu originálních výrobků z regionů na Novoměstské radnici

  • Vydáno29. února 2016
V sobotu 5. března 2016 se na Novoměstské radnici již počtvrté představí řemeslníci a farmáři z vybraných regionů Čech, Moravy a Slezska. Za nevšedním názvem akce se skrývá přehlídka původních řemeslných výrobků a lahodných dobrot z našich regionů. Kromě široké nabídky originálních výrobků se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě hudební produkce i ukázek řemesel v praxi.
Nabídka výrobků na festivalu bude skutečně široká. Osobně v Praze představí originální výrobky, které vznikají s úctou k tradici a zároveň s ohledem na požadavky moderní doby. Za každým se skrývá poutavý příběh, který v supermarketu nenajdete. Těšit se můžete i na hudební program, kreativní dílny, tipy na výlety za dalšími zajímavostmi jednotlivých regionů nebo workshop pečení chleba.

Některé výrobce budete moci obdivovat přímo při práci, jako například kováře, dráteníka, řezbáře či paličkování, tkaní, výrobu vitráží nebo zdobení perníčků.

Kromě toho bude možné vyzkoušet si některá řemesla a vlastní kreativitu a v rámci tvořivých dílen pro děti i dospělé si vytvořit šperk, namalovat papírovou masku, kraslici nebo magnetku, umotat svíčku z vosku, ušít sáček na bylinky nebo ozdobit perníček. Hlad zažene občerstvení v podobě oceněných regionálních potravin a nápojů.
Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.