Úvod > Aktuality > Kamenný most v Písku ožije 11. listopadu Svatomartinskou nedělí

Kamenný most v Písku ožije 11. listopadu Svatomartinskou nedělí

Vydáno 7. listopadu 2018 Zážitky
Svatomartinská slavnost začíná v 10 hodin, připraveny jsou hudební skupiny, představení loutkového divadla, šermířská skupina a v pravé poledne přijede Martin na bílém koni za slavnostních fanfár trubačů.
Písekneděli 11. listopadu 2018 opět ožije písecký Kamenný most a jeho nebližší okolí Svatomartinskou nedělí.

Začíná se v deset hodin slavnostním zahájením a vystoupením kapely Beelee Beat z Deele. Potom bude jenom na vás, co si vyberete z programu a nabízených lákadel. Loutková pohádka O hradu Veveří určitě zaujme ty nejmenší. Čekají vás i taneční představení skupin T Dance a  ZIP. Ve stáncích na mostě bude zase spousta hezkých věcí a dobrot. Dospěláci určitě rádi ochutnají letošní martinské víno z českých a moravských vinařství.

husa, zelí, knedlíkV pravé poledne, až zatroubí trubači z Lesnické školy, přijede sv. Martin na bílém koni! A jak to vlastně celé s Martinem a žebrákem bylo? Tak o tom vám všechno povypráví skupina Rival, která na motivy tohoto příběhu zahraje své nové představení.  Sv. Martin, ostatně jako každý rok, přiveze dětem červená jablíčka. Zahrát a zazpívat nám přijde i kapela Congrass. Odpoledne bude opět v Divadle Pod Čarou dětská diskotéka.

A až se setmí, půjdou děti s lampiony přes Kamenný most a tam na ně bude čekat parádní ohňostroj.
Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Prácheňské muzeum v Písku

Prácheňské muzeum v Písku

Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.