Úvod > Aktuality > Kamenný most v Písku ožije 10. listopadu Svatomartinskou nedělí
Kamenný most v Písku ožije 10. listopadu Svatomartinskou nedělí
"> "> ">
Zážitky

Kamenný most v Písku ožije 10. listopadu Svatomartinskou nedělí

  • Vydáno9. listopadu 2019
Svatomartinská slavnost v Písku začíná v 10 hodin, připraveny jsou hudební skupiny, představení loutkového divadla, šermířská skupina a v pravé poledne přijede Martin na bílém koni za slavnostních fanfár trubačů.
PísekV neděli 10. listopadu 2019 opět ožije písecký Kamenný most a jeho nebližší okolí Svatomartinskou nedělí.

Začíná se v deset hodin slavnostním zahájením a vystoupením první kapely z hudebního programu. Ve stáncích na mostě bude zase spousta hezkých věcí a dobrot. Dospěláci určitě rádi ochutnají letošní martinské víno z českých a moravských vinařství.

husa, zelí, knedlíkV pravé poledne, až zatroubí trubači z Lesnické školy, přijede sv. Martin na bílém koni a tak, jako každý rok, přiveze dětem červená jablíčka.

A až se setmí, cca v 16 hodin, půjdou děti s lampiony přes Kamenný most a tam na ně bude čekat parádní ohňostroj. V divadle Pod čarou bude v 16:00 hodin pro děti nachystaná dětská diskotéka.
Prácheňské muzeum v Písku

Prácheňské muzeum v Písku

Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.