Úvod > Aktuality > V chomutovském Kamencovém jezeru si zaplavou otužilci
V chomutovském Kamencovém jezeru si zaplavou otužilci
"> "> "> ">
Letní sporty

V chomutovském Kamencovém jezeru si zaplavou otužilci

  • Vydáno25. února 2020
Kamencové jezero v Chomutově se po tři soboty otevře všem milovníkům plavání v ledové vodě. Otužilci si mohou přijít na jezero zaplavat historicky vůbec poprvé, otevřeno pro ně bude vždy v sobotu 29. 2., 14. 3. a 28. 3. 2020. Vstup k jezeru bude zdarma, dohlížet na bezpečnost bude plavčík i lékař.
OtužilecKamencové jezero v Chomutově se zcela výjimečně o třech sobotách otevře otužilcům. Připravilo pro ně akci s názvem Koupání pro otužilce a nabízí milovníkům ledové vody koupání ve vodách jezera, které má aktuálně teplotu okolo 3 – 5°C.

Koupání otužilců připravuje správa Kamencového jezera vůbec poprvé ve své historii. Pro letošní rok jsou vybrané tři sobotní termíny: 29. února, 14. března a 28. března. Vstup do areálu je zdarma, a to hlavní branou z ulice Přemyslova. Otevřeno bude vždy na jednu hodinu od desíti do jedenácti dopoledne. Navíc lze využít i zázemí areálu a převlékat se v šatnách u Grillbaru.

otužilecKe koupání budou připravené bazény na hlavním mole včetně padesátimetrového. Akce se sice otužilci zúčastní na vlastní nebezpečí, avšak k dispozici budou plavčíci i lékař. Pořadatelé akce se také připravují na všechny možné varianty počasí. Pokud bude třeba, bude se i rozbíjet led na hladině.

Kamencové jezero je celosvětový unikát. Patří mezi největší jezera v ČR a díky vysokému obsahu kamence ve vodě se v něm automaticky zabraňuje růstu řas a sinic. V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z okolí Chomutova, ale i celé České republiky a pro turisty z celého světa. Naleznete zde vše, co pro příjemné prožití prázdninových dnů potřebujete. Travnaté i písčité pláže, včetně mola, nabídnou příjemné pohodlí při slunění i koupání. Areál se nachází cca 15 min od centra Chomutova a doveze vás sem autobusová linka č.3.
Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě. Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.