!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V chomutovském Kamencovém jezeru si zaplavou otužilci

V chomutovském Kamencovém jezeru si zaplavou otužilci

Vydáno 25. února 2020 Letní sporty
Kamencové jezero v Chomutově se po tři soboty otevře všem milovníkům plavání v ledové vodě. Otužilci si mohou přijít na jezero zaplavat historicky vůbec poprvé, otevřeno pro ně bude vždy v sobotu 29. 2., 14. 3. a 28. 3. 2020. Vstup k jezeru bude zdarma, dohlížet na bezpečnost bude plavčík i lékař.
OtužilecKamencové jezero v Chomutově se zcela výjimečně o třech sobotách otevře otužilcům. Připravilo pro ně akci s názvem Koupání pro otužilce a nabízí milovníkům ledové vody koupání ve vodách jezera, které má aktuálně teplotu okolo 3 - 5°C.

Koupání otužilců připravuje správa Kamencového jezera vůbec poprvé ve své historii. Pro letošní rok jsou vybrané tři sobotní termíny: 29. února, 14. března a 28. března. Vstup do areálu je zdarma, a to hlavní branou z ulice Přemyslova. Otevřeno bude vždy na jednu hodinu od desíti do jedenácti dopoledne. Navíc lze využít i zázemí areálu a převlékat se v šatnách u Grillbaru.

otužilecKe koupání budou připravené bazény na hlavním mole včetně padesátimetrového. Akce se sice otužilci zúčastní na vlastní nebezpečí, avšak k dispozici budou plavčíci i lékař. Pořadatelé akce se také připravují na všechny možné varianty počasí. Pokud bude třeba, bude se i rozbíjet led na hladině.

Kamencové jezero je celosvětový unikát. Patří mezi největší jezera v ČR a díky vysokému obsahu kamence ve vodě se v něm automaticky zabraňuje růstu řas a sinic. V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z okolí Chomutova, ale i celé České republiky a pro turisty z celého světa. Naleznete zde vše, co pro příjemné prožití prázdninových dnů potřebujete. Travnaté i písčité pláže, včetně mola, nabídnou příjemné pohodlí při slunění i koupání. Areál se nachází cca 15 min od centra Chomutova a doveze vás sem autobusová linka č.3.
Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě. Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Další aktuality

31.12.
2019
Novoroční výstup na Radobýl bude již 55. ročníkem

Novoroční výstup na Radobýl bude již 55. ročníkem

Severozápadní Čechy | Letní sporty
16.9.
2019
Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem se poběží již podeváté!

Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem se poběží již podeváté!

Severozápadní Čechy | Letní sporty
30.8.
2019
Gigathlon Czech Republic 2019 právě startuje

Gigathlon Czech Republic 2019 právě startuje

Severozápadní Čechy | Letní sporty