Úvod > Aktuality > Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni
Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni
"> "> "> "> ">

Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni

Vydáno 3. prosince 2019 Zážitky
Marně byste v Česku hledali město, které letos nepořádá mikulášský program. Svátek svatého Mikuláše letos připadá na čtvrtek 5. prosince, oslavy se konají buď ve čtvrtek anebo o víkendu 7. a 8. prosince. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých tematických akcí se zaměřením ma mikulášské jízdy vlakem, na které o nadcházejícím víkendu můžete vyrazit.

Mikuláš, andělé a čerti ve čtvrtek 5. prosince

Čerti na ČertovceV předvečer svátku svatého Mikuláše 5. prosince se bude tradičně nadělovat například ve Vlašském dvoře, čerti se na vás už těší (kde jinde) než na Čertovce. A i když vltavské břehy zaplní čertovská cháska na palubě celodřevěných lodí Pražských Benátek budete v bezpečí.

Zatímco do Českých Budějovic přiletí anděl, v Praze na Staroměstském náměstí se objeví sám vládce pekel při krampusácké nadílce. S odpudivými krampusáky se setkají také obyvatelé Frýdlantu.

Nadělování dárků, pečení perníčků, výroba čokolády nebo ukázka kovářského řemesla, to je jen část bohatého programu, který si pro vás připravili na čtvrtek 5. prosince ve Valašském muzeuRožnově pod Radhoštěm spod názvem Mikulášský podvečer.
 

Víkendové řádění bytostí pekelných i mikulášské prohlídky

Benešov nad PloučnicíV Rebešovicích se bude v sobotu 7. prosince opět konat Pochod rebešovických čertů. Od 17:00 začne pochod čertů, přijedou na návštěvu také Krampusáci z Rakouska, můžete se zvážit na nebeské váze, vyzpovídat Mikuláši nebo si pohrát s čertem. Pokud se v sobotu vydáte do Adršpašských skal, buďte připraveni na Čertohrátkyod 10 do 13 hodin totiž ve skalním městě potkáte čerty, anděly i Mikuláše...

Prohlídka čertovské půdy, Luciferova osobní váha hříchů, návštěva sv. Mikuláše s anděly, čertovsky dobré občerstvení, svařáček, medovina a jiné čertoviny...  to vše vás čeká o víkendu 7. a 8. prosince v Čertovském safari v Hluboké u Borovan.

Mikulášská nadílka na Stezce korunami stromů LipnoNaopak "pravé peklo" zažijí děti v neděli 8. prosince na hradě Radyně. Čeká je návštěva pekla, setkání s čerty i samotným Luciferem, pro odvážné děti budou připraveny ďábelské soutěžní úkoly. Těšit se můžete i na setkání se svatým Mikulášem a andělem, kteří budou mít pro děti připravený balíček dobrot.

Tradiční mikulášská nadílka na Stezce korunami stromů Lipno se koná v sdobotu 7. 12. 2019 mezi 11. až 14. hodinou. Je to ideální příležitost pro kratší rodinný výlet. Mikulášská družina bude mít pro všechny děti připraveny dárky, ale také úkoly. Samozřejmě nebudou chybět ani čerti.

RebešoviceKdo má čisté svědomí a pro strach uděláno, ať se vydá v sobotu 7. 12. na Mikulášskou jízdu po Bechyňce. Historická lokomotiva "Bobinka" se už těší na cestující Mikulášského vlaku. Přijďte se také svézt po naší nejstarší elektrifikované trati Bechyňce! Těšit se můžete na partu Mikulášů, andělů i čertů, nadílku ve vlaku a otevřenou remízu s modelovým kolejištěm v Bechyni.

Nedaleko Brna v obci Rebešovice se v sobotu večer budou hojně vyskytovat čerti, kteří se nakonec vydají na pochod obcí. V 17:00 přijede Mikuláš, aby dohlédl na otevření pekla a vážení hříchů na nebeských vahách. Na návštěvu ovšem přijedou také čerti Krampusáci z Rakouska!
Mikuláš na náměstí v Dačicích

5.12.
Mikuláš na náměstí v Dačicích

Svatý Mikuláš se v doprovodu Anděla a všudypřítomného dovádění čertů setká s dětmi na Palackého náměstí.