Úvod > Aktuality > Kam v Děčíně na Den dětí? Do zoo!
Kam v Děčíně na Den dětí? Do zoo!
"> ">
Příroda

Kam v Děčíně na Den dětí? Do zoo!

  • Vydáno27. května 2019
Celý víkend do zoo jen za desetikorunu! Tak s takovou nabídkou přichází děčínská zoologická zahrada u příležitosti blížícího se Mezinárodního dne dětí. Vstup za 10 Kč platí pro všechny děti ve věku od 3 do 18 let (děti 0-3 roky mají vstup celoročně zdarma). Akce platí v termínu od 1. do 2. června 2019 vždy od 8:00 – 19.00 h a za tuto zvýhodněnou cenu lze navštívit i Expozici Rajské ostrovy.
Zoo Děčín leží nedaleko centra města Děčína, téměř 100 m nad rušným městem na vrchu Pastýřská stěna, který je součástí pískovcové oblasti Českosaského Švýcarska. Krásné umístění zoo v lesoparku nabízí návštěvníkům klidné a příjemné prostředí pro jejich výlety za poznáním říše zvířat.

Výhodné vstupné bude platit v termínu od soboty 1. do neděle 2. června 2019 a bude se týkat všech dětských návštěvníků ve věku od tří do patnácti let. Slevu je možné využít i pro návštěvu Expozice Rajské ostrovy.  
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.