Úvod > Aktuality > Kam se vydat za pivem v Plzeňském kraji
Kam se vydat za pivem v Plzeňském kraji
">
Kultura

Kam se vydat za pivem v Plzeňském kraji

  • Vydáno27. ledna 2012
Plzeňský kraj představil průvodce po všech malých i velkých pivovarech. Publikace "Pivní stezky" reaguje na požadavky turistů, kteří v ní najdou hned sedm pivních tras. Současně vychází i "Mapa pivovarů a turistických cílů Plzeňského kraje". Kraj v rámci projektu Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií chystá i další materiály na podporu cestovního ruchu.
Pivní turistika je totiž podle průzkumů jedním z hlavních důvodů, proč se lidé do kraje vydávají. Brožurka přináší informaci o více než desítce pivovarů a minipivovarů v kraji, včetně receptů několika regionálních potravin, k jejichž přípravě se pivo používá nebo které se s pivem podávají.

Na jaře by měla vyjít i publikace o netradičních místech svateb na tomto území. Brožura podle ní reaguje na fakt, že stále více snoubenců nevolí pro uzavření sňatku tradiční obřadní síně, ale hledají neobvyklé prostředí. Brožura nabídne sice také hrady, zámky, oblíbené parky či muzea, kde se sňatky uzavírají, nechce ale zapomenout ani na adrenalinovější svatby pod vodou či ve vzduchu.
Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivo patří k nejstarším nápojům, které lidstvo zná... Přijďte ho ochutnat a dozvědět se, jak se pivo vaří a spoustu zajímavých informací z historie do Pivovarského dvora Purkmistr v Plzni.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.