Úvod > Aktuality > Kam se během podzimu vypravit na výstavy Lega, Merkuru a za Igráčky?
Kam se během podzimu vypravit na výstavy Lega, Merkuru a za Igráčky?
"> ">
Zážitky

Kam se během podzimu vypravit na výstavy Lega, Merkuru a za Igráčky?

  • Vydáno20. listopadu 2019
Skládací hry nebaví jen děti, ale často i dospělé. Vezměte vaše ratolesti a vydejte se s nimi do muzea Lega v Jeseníku, v Praze či v Kutné Hoře anebo navštivte výstavu Merkur v Polici nad Metují. Do expozice zaměřené na historii i budoucnost Igráčka můžete vyrazit do Malého světa techniky v Ostravě.

Lego v Praze, Zlíně i Jeseníku

Malí i velcí milovníci pestrobarevných kostiček Lego mohou do 28. listopadu přijít na putovní herní výstavu Svět kostiček, která nabízí v Alternativě – Kulturním institutu města Zlína, největší sbírku továrních setů a alternativních modelů edice Lego Technic v ČR. Představí se také vybrané skulptury zvířat, vozidel a postav. Součástí výstavy bude i dětská herna s dvěma herními zónami s kostičkami Lego Duplo a Lego Classic.

Muzea zaměřené na tuto stavebnici najdete však najdete i v Praze, Kutné Hoře, Špindlerově mlýně a v Liberci. Donedávna ovšem chyběla pobočka pro Moravu a Slezsko, což už je nyní minulostí. První muzeum lega na Moravě a ve Slezsku bylo otevřeno v Jeseníku hned vedle Priessnitzových léčebných lázní, v budově tzv. Dětský svět Sofie.
 

Merkur v Polici nad Metují i v Praze

MerkurJedinečné muzeum, které mapuje historii a současnost nejznámější české hračky – stavebnice Merkur, naleznete v Polici inad Metují. V muzeu jsou k vidění nejstarší stavebnice z roku 1920. Přijďte a pohrajte si!

Návštěvou muzea stavebnice Merkur se dozvíte o historii, ale také i současnosti této jedinečné hračky. Uvidíte zde největší postavenou stavbu z této stavebnice "Ocelové Město" stavitele Jiřího Mládka inspirovaný stejnojmenným románem Julia Verna. Dále je v Muzeu postavené velké kolejiště Merkur "O" v měřítku 1:45 nebo Petřínská rozhledna a jiné zajímavé stavby. Připraven je také prostor pro vaši tvorbu - zapojíte svoji fantazii a budete si moci sestavit vlastní stroj...

Ovšem možnost "pohrát si s Merkurem" máte i v Národním technickém muzeu, které pro děti otevřelo Hernu Merkur. Herna se nalézá v NTM v blízkosti expozice Hornictví a Hutnictví a jsou zde vystaveny modely postavené z Merkuru související s hornickou a hutnickou tematikou – rypadlo, těžní věž nebo vagony na přepravu na uhlí. Další drobné exponáty a sestavené modely mohou být inspirací pro práci návštěvníků s touto stavebnicí.
 

Výstava Igráček v Ostravě

IgráčciNa výstavu věnovanou fenoménu Igráček můžete vyrazit už jen do 31. prosince do ostravského Malého světa techniky U6. Vedle původních Igráčků ze 70. a 80. let jsou k vidění i nové figurky s moderními prvky a doplňky.

Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na netradiční vize designérů nebo zajímavosti z výroby figurky. Uvidíte  Igráčky jako průvodčí a cestující, farmáře i závodníky... a na ty ostatní se přijďte podívat osobně. Výstava je interaktivní, takže si vše můžete i s vašimi dětmi osahat, vyzkoušet a skládat podle své fantazie. Výstava je přístupná denně, vždy od 10:00 do 18:00 hodin. 
Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Muzeum lega v Kutné Hoře

Muzeum lega v Kutné Hoře

Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Muzeum lega v Jeseníku

Muzeum lega v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego.

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují

Navštivte jedinečné muzeum, které mapuje historii a současnost nejznámější české hračky – stavebnice Merkur. V Muzeu jsou k vidění nejstarší stavebnice z roku 1920. Přijďte a pohrajte si!