Úvod > Aktuality > Kam s partnerem na sv. Valentýna? Tipy na místa, kde budete jako dvě hrdličky
Kam s partnerem na sv. Valentýna? Tipy na místa, kde budete jako dvě hrdličky
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kam s partnerem na sv. Valentýna? Tipy na místa, kde budete jako dvě hrdličky

  • Vydáno26. ledna 2022
Valentýnská návštěva zoologické zahrady či setmělé džungle, romantika při svíčkách anebo večeře vysoko nad oblaky – i takové zážitky si můžete se svou polovičkou vychutnat ve svátek všech zamilovaných. Nabídku sedmi nejoriginálnějších zážitků pro vás přichystal portál Kudy z nudy.

Valentýn na věži Staré radnice v Brně

valentýnVysoko nad střechami brněnských domů ukažte své drahé polovičce, že je vaše láska velká jako Brno! Kdy? Na svatého Valentýna, přesněji řečeno o den dříve, v neděli 13. února 2022. Kde? Přeci na věži Staré radnice. V ceně vstupenky za 160 korun na osobu je také pohár horké medoviny pro každého ze zamilovaného páru, růže a pralinka.

Na 62 metrů vysokou radniční věž vede 173 schodů a je v ní k vidění i hodinový stroj a expozice o dějinách budovy. Stará radnice dnes slouží především kulturním účelům. V jejích prostorách se nachází galerie, informační centrum a stálá expozice o historii této stavby.
 

Romantický Valentýn v Aquapalace Praha

valentýnSvatý Valentýn je jen jeden a to 14. února, ale proč si ho neprodloužit rovnou na celý měsíc? Až do 28. 2. 2022  pro vás Aquapalace Čestlice připravilo lákavou nabídku partnerského saunového rituálu. Čeká vás uvolňující párová koupel s přísadou mořských solí a vonných esencí, relaxační aroma masáž celého těla a masáž hlavy alchymickou tinkturou... Rituál si můžete v Aquapalace zamluvit od 1. do 29. února 2020. Cena je 2990 Kč, rituál trvá 90 minut.

Chcete v Aquapalace strávit celý den? Pak využijte nabídky pobytového balíčku All you need is love, který je k mání od ledna do 30. června 2022. Společně strávený čas, to jsou ty nejvzácnější chvíle. V Aquapalace vám je rádi zpříjemní romanticky vyzdobeným pokojem a lahodným sektem podávaným v privátní vířivce jen pro vás dva. V rámci zážitku budete mít neomezený vstup do Vodního světa, Světa saun a dvoupodlažního Fitness centra. Balíček stojí 289 € (cca 7 300 Kč).
 

Valentýnské vstupné v Zoo Ostrava

zoo ostravaChcete-li netradiční valentýnský dárek, pozvěte svou milou či milého do ostravské zoologické zahrady. Všechny zamilované páry čeká v sobotu 12. února zvýhodněné vstupné (po políbení na pokladně zaplatí pár vstupné pouze za jednu osobu). A že nebude v zoo přes zimu tak živo jako v létě? Opak je pravdou! Ostravská zoo chová řadu druhů, které si zimu užívají mnohem více než vysoké letní teploty. Patří k nim např. pandy, tygři, rysi, manuli, jeleni, velbloudi, kachny, jeřábi, supi, orli a další druhy.

Většina z nich přečkává chladné období díky husté zimní srsti nebo porostu peří bez problémů ve venkovních výbězích a voliérách bez vyhřívaných ubikací. Boří tak představy mnoha lidí, že během zimy nejsou zvířata v zoo vidět, protože jsou schovaná někde v teple. Přitom některé druhy kachen se v mrazu zdržují i ve vodě. V Čínské zahradě jsou to např. morčáci bílí nebo kachničky mandarínské.
 

Zimní romance na zámku Liblice

LibliceKde jinde oslavit svátek zamilovaných než na krásném barokním zámku Liblice. Potěšte svůj milovaný protějšek a připravte překvapení v podobě romantické noci. Romantický pobytový balíček "Valentýnská noc" lze zakoupit od 11. do 12. února 2022.

Součástí balíčku je ubytování na zámku pro 2 osoby na jednu noc, nezapomenutelná večeře o 5 chodech při svíčkách, romantická rozestýlka s plátky růží, sleva 20% na další noc, 15% na privátní wellness a 10% na aroma masáž. Ráno vás bude čekat bohatá zámecká snídaně. Zámek Liblice stojí ve stejnojmenné obci asi 10 kilometrů od Mělníka.
 

Valentýnský víkend v chateau Herálec

ValentýnProžijete nezapomenutelné okamžiky v Chateau Herálec při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a určitě prožijete krásné chvíle relaxu ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane. Odpočinete si ve vířivce, která je umístěna v zámecké věži s lahví jiskřivého růžového Champagne a vychutnáte si romantickou valentýnskou večeři při svíčkách v restauraci Honoria.

Romantiky jistě potěší posezení u hořícího krbu se sklenkou výborného vína. A pokud se chcete na Valentýna opravdu hýčkat, nezapomeňte si objednat některou z báječných procedur L’Occitane.
 

Valentýnské rande ve skleníku Fata Morgana

OrchidejPřemýšlíte, čím letos obdarujete svou drahou polovičku na sv. Valentýna? Pozvěte ji na romantické rande do tropické džungle. Během procházky setmělým skleníkem Fata Morgana se dozvíte zajímavosti z milostného života rostlin a odhalíte tajemství některých rostlinných afrodiziak.

Komentovaná valentýnská provázení skleníkem Fata Morgana se konají 14. února od 18 hodin. Místo na prohlídkách je nutné si rezervovat předem na e-mailu eva.novozamska@botanicka.cz. Prohlídka je určena pouze pro dospělé osoby (páry). Na prohlídkách je nutno dodržovat pravidlo očkování-nemoc, které bude kontrolováno. Na závěr si vychutnáte sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma bude obdarována květinou.
 

Valentýn na Žižkovské věži

valentýnDopřejte si 14. února luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu. Přijďte oslavit svátek všech zamilovaných na to nejromantičtější místo v Praze. Při příchodu dostanete skleničku welcome drinku a pak už se rozehraje koncert pro vaše chuťové buňky. Symfonii jednotlivých chodů pečlivě sestavil šéfkuchař restaurantu OBLACA.

Za svitu svíček si budete prohlížet rozzářené Staré Město a vychutnávat třeba francouzské víno na doporučení zdejšího sommeliera. Při příchodu dostanete skleničku prosecca jako welcome drink, vychutnáte si luxusní 5chodové menu a ten nejkrásnější výhled na noční Prahu. Večer proběhne za doprovodu živé hudby.