Úvod > Aktuality > Kam s partnerem na sv. Valentýna? Tipy na místa, kde budete jako dvě hrdličky
Zážitky

Kam s partnerem na sv. Valentýna? Tipy na místa, kde budete jako dvě hrdličky

  • Vydáno23. ledna 2023
Valentýnská návštěva zoologické zahrady či setmělé džungle, romantika při svíčkách anebo večeře vysoko nad oblaky – i takové zážitky si můžete se svou polovičkou vychutnat ve svátek všech zamilovaných. Nabídku sedmi nejoriginálnějších zážitků pro vás přichystal portál Kudy z nudy.

Valentýn na věži Staré radnice v Brně

valentýnVysoko nad střechami brněnských domů ukažte své drahé polovičce, že je vaše láska velká jako Brno! Kdy? Na svatého Valentýna, přesněji řečeno o den dříve, v úterý 14. února 2023. Kde? Přeci na věži Staré radnice. V ceně vstupenky za 160 korun na osobu je také pohár horké medoviny pro každého ze zamilovaného páru, růže a pralinka. Na 62 metrů vysokou radniční věž vede 173 schodů a je v ní k vidění i hodinový stroj a expozice o dějinách budovy. Stará radnice dnes slouží především kulturním účelům. V jejích prostorách se nachází galerie, informační centrum a stálá expozice o historii této stavby.

 

Valentýnské saunování v Aqualandu Moravia

valentýnRomantika, hýčkání a rozmazlování – to vás čeká na Valentýna v Aqualandu Moravia! V sobotu 11. února pro vás Aqualand Moravia připravil lákavou nabídku ve wellness Forum Romanum a Pálava: přijďte si užít valentýnský saunový den, kde si společně užijete zasloužený klid i parádní relax. Je zde k dispozici celá řada saun a parních lázní, ale i střešní vířivka. Kromě valentýnského programu vás Aqualand zve také do nově otevřeného bazénu Tutti Frutti! Tobogány a dvojitá skluzavka v něm přibudou kvůli zpoždění na straně dodavatele v polovině února. Nově se v Aqualandu zvýšila teplota některých oblíbených bazénů, takže se v  nich krásně prohřejete: v Neptun Pool je 33 °C (dříve 30 °C), v Relax Poolu 38 °C (dříve 35 °C), Night Sky Poolu má teplotou vody 36 °C (dříve 35 °C), whirlpool Denní lázně má také 36 °C (dříve 35 °C) a Baby Pool je vyhříván na 33 °C (dříve 30 °C).
 

Valentýnské vstupné v Zoo Ostrava

zoo ostravaChcete-li netradiční valentýnský dárek, pozvěte svou milou či milého do ostravské zoologické zahrady. Všechny zamilované páry čeká v sobotu 11. února zvýhodněné vstupné (po políbení na pokladně zaplatí pár vstupné pouze za jednu osobu). A že nebude v zoo přes zimu tak živo jako v létě? Opak je pravdou! Ostravská zoo chová řadu druhů, které si zimu užívají mnohem více než vysoké letní teploty. Patří k nim např. pandy, tygři, rysi, manuli, jeleni, velbloudi, kachny, jeřábi, supi, orli a další druhy. Většina z nich přečkává chladné období díky husté zimní srsti nebo porostu peří bez problémů ve venkovních výbězích a voliérách bez vyhřívaných ubikací. Boří tak představy mnoha lidí, že během zimy nejsou zvířata v zoo vidět, protože jsou schovaná někde v teple. Přitom některé druhy kachen se v mrazu zdržují i ve vodě. V Čínské zahradě jsou to např. morčáci bílí nebo kachničky mandarínské.
 

Zimní romance na zámku Liblice

LibliceKde jinde oslavit svátek zamilovaných než na krásném barokním zámku Liblice. Potěšte svůj milovaný protějšek a připravte překvapení v podobě romantické noci. Romantický pobytový balíček "Valentýnská noc" lze zakoupit 10. února a poté ještě od 12. do 15. února 2023. Součástí balíčku je ubytování na zámku pro 2 osoby na jednu noc, nezapomenutelná večeře o 4 chodech při svíčkách, romantická rozestýlka s plátky růží, sleva 15% na privátní wellness a 10% na aroma masáž. Ráno vás bude čekat bohatá zámecká snídaně. Samozřejmostí je bezplatné parkování a připojení k internetu. Zámek Liblice stojí ve stejnojmenné obci asi 10 kilometrů od Mělníka.
 

Valentýnský víkend v chateau Herálec

ValentýnProžijete nezapomenutelné okamžiky v Chateau Herálec při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a určitě prožijete krásné chvíle relaxu ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane. Odpočinete si ve vířivce, která je umístěna v zámecké věži s lahví jiskřivého růžového Champagne a vychutnáte si romantickou valentýnskou večeři při svíčkách v restauraci Honoria. Romantiky jistě potěší posezení u hořícího krbu se sklenkou výborného vína. A pokud se chcete na Valentýna opravdu hýčkat, nezapomeňte si objednat některou z báječných procedur L’Occitane.
 

Valentýnské rande ve skleníku Fata Morgana

OrchidejPřemýšlíte, čím letos obdarujete svou drahou polovičku na sv. Valentýna? Pozvěte ji na romantické rande do tropické džungle. Během procházky setmělým skleníkem Fata Morgana se dozvíte zajímavosti z milostného života rostlin a odhalíte tajemství některých rostlinných afrodiziak. Komentovaná valentýnská provázení skleníkem Fata Morgana se konají 14. února od 18 hodin. Místo na prohlídkách je nutné si rezervovat předem na e-mailu Botanické zahrady. Prohlídka je určena pouze pro dospělé osoby (páry). Na závěr si vychutnáte sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma bude obdarována květinou.
 

Valentýn na Žižkovské věži

valentýnDopřejte si 14. února luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu. Přijďte oslavit svátek všech zamilovaných na to nejromantičtější místo v Praze. Při příchodu dostanete skleničku welcome drinku a pak už se rozehraje koncert pro vaše chuťové buňky. Symfonii jednotlivých chodů pečlivě sestavil šéfkuchař restaurantu OBLACA. Za svitu svíček si budete prohlížet rozzářené Staré Město a vychutnávat třeba francouzské víno na doporučení zdejšího sommeliera. Při příchodu dostanete skleničku prosecca jako welcome drink, vychutnáte si luxusní 5chodové menu a ten nejkrásnější výhled na noční Prahu. Večer proběhne za doprovodu živé hudby.

Další aktuality

50 tipů na Svatováclavské slavnosti 2023: Sv. Václav a dny otevřených dveří, poutě, trhy i veteráni

Na portálu Kudy z nudy myslíme jen na vás a na nadcházející zářijový svátek! Abyste si stačili volno jak se patří naplánovat, připravili jsme na 28. 9. 2023 bohatou nálož tipů ze všech koutů Česka. Vyberete si některou ze svatováclavských slavností? Vypravit se můžete do měst, na hrady i zámky, na vinobraní, pivní slavnosti, zahradnické trhy a dokonce i turistické pochody a vodácké závody.
Zážitky

Mistrovství Evropy v baseballu Eurobaseball 2023 je tu! Užijte si zápasy, fanzóny i nadační den

Mistrovství Evropy v baseballu mužů – Eurobaseball 2023 se bude konat mimo jiné také na pěti stadionech v České republice. Na soutěžní část se můžete přijít podívat už od neděle 24. září, hrát se bude do 1. října. Mimo napínavé zápasy se fanoušci mohou těšit na opravdu nabitý doprovodný program. Velké fanzóny čekají na příznivce baseballu v Ostravě a zejména v Brně.
Zážitky

Novinky turistické sezony 2023 – přehled zajímavých novinek a rekonstrukcí

Jaké jsou turistické novinky sezony 2023? Cestovatelský portál Kudy z nudy, připravil přehled novinek a zajímavostí pro letošní rok, které by vám rozhodně neměly uniknout. Poradíme vám, kam zajít do nových expozic, kde navštívit nová muzea, kam na nové naučné stezky anebo která rekonstrukce hradu či zámku se opravdu povedla. Na některé si ještě musíte počkat, jinde už slavnostní otevření proběhlo a rádi vás přivítají s otevřenou náručí. Užijte si skvělé výlety v Česku!
Zážitky

Výlety v barvách podzimu: zážitky pro celou rodinu 2023

Když se léto začne pomalu měnit v podzim, nastává nejlepší doba pro podnikání rodinných výletů. Proč? Počasí je mírnější, chod domácnosti se opět dostává do zaběhnutých kolejí, a tak lze volné soboty a neděle či případně prodloužené víkendy věnovat právě výletům po naší vlasti. A volno navíc slibují i tradiční podzimní státní svátky. Hledáte-li inspiraci, co s rodinou podniknout, jsou tipy portálu Kudy z nudy pro vás to pravé ořechové. Najdete v nich přehled těch nejzajímavějších novinek letošní sezóny pro nejmenší turisty, školou povinná dítka i odrostlé mládežníky. Užijte si barevný podzim pestrou paletou výletů pro všechny!
Zážitky

Těšíte se na podzimní prázdniny? Nepropásněte zajímavé akce!

Podzimní prázdniny přináší řadu zajímavých nápadů na rodinné výlety. Spojit je můžte s prodlouženým víkendem a oslavit netradičně Den vzniku samostatného československého státu. Kam vyrazit od čtvrtka 26. do neděle 29. října 2023? Co třeba vzít děti rovnou do pohádky, za zvířátky do zoo anebo si užít volno v aquaparku? Možností je celá řada, přehled toho nejlepšího vám přináší portál Kudy z nudy.
Zážitky

Seznamte se: režiséři, scénáristé, zvukaři i mistři zvláštních efektů aneb Češi ve filmu

Seznamte se na Kudy z nudy s osobnostmi českého filmu! Některé zná celý svět, o jiných jste zatím možná ještě neslyšeli. Vypravíme se za držiteli Oscara i za těmi, kteří zatím nominaci neproměnili, po stopách oblíbených českých filmů i jejich tvůrců.
Zážitky

20 tipů, kde najít středověkou atmosféru

Přibližte se blíže historii, poznejte staré legendy, zažijte rytířská klání, středověká tržiště, navštivte rytířské sály a restaurace se středověkou atmosférou, které nabízí pestré pochoutky české kuchyně. Kam se vydat zpět do časů minulých vám poradí portál Kudy z nudy.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Tipy na zajímavé akce na víkend 23. a 24. září 2023. Inspirace na výlety a víkendové zážitky – za romantikou a poznáním, sport, zábava pro děti, aktuální výstavy, koncerty a zážitkové programy z celé České republiky! Tipy z kalendáře akcí snadno a rychle na jednom místě na Kudy z nudy.
Zážitky